Panorāma

"Maxima": nejūtamies vainīgi

Panorāma

Oficiālas sarunas par jauno valdību sāksies nākamnedēļ

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas apmēri aug

Drošības dēļ izmeklētājus nelaiž sagruvušajā lielveikalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Sagruvušā lielveikala „Maxima" gruveši Zolitūdē aizvien ir bīstami, un izmeklētāji nedrīkst iet iekšā. Taču policija turpina darbu ar dokumentiem un citu pierādījumu iegūšanu, tā Latvijas Radio norādīja Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Trešdien policija veica atkārtotu notikuma vietas apskati. „Diemžēl ir jāsecina, ka objekts ir bīstams un izmeklētāji nedrīkst iet iekšā. Līdz ar to šeit mums rodas sarežģījumi notikuma vietas apskatē. Pašlaik mēs strādājam pie tā, lai veiktu dažādas saimnieciska rakstura darbības, lai nodrošinātu notikuma vietas pieejamību cilvēkiem, lai vēlāk mēs varētu veikt gan apskati, gan izmeklēšanas eksperimentus," skaidroja Grišins.

Tomēr kriminālpolicijas priekšnieks apliecināja, ka izmeklēšana norit diezgan intensīvi: „Kas attiecas uz pierādījumu iegūšanu: gan liecības, gan dokumentu izņemšanas, darbs ar cietušo tuviniekiem, bojāgājušo mantu apskate, to identifikācija, atgriešana tuviniekiem."

Policija joprojām pieturas pie tām trīs notikušā versijām, kas izskanēja pirmajās traģēdijas dienās. „Bet droši vien, ka izmeklēšanas laikā parādīsies iespējamie citi noziedzīgo nodarījumu sastāvi, kurus mēs atsevišķi varētu nākotnē kvalificēt. Šeit ir jāskatās gan iespējamo amatpersonu atbildība, varētu būt dažādi sastāvi, kas saistīti ar būvmateriālu piegādi – mantiska rakstura noziedzīgi nodarījumi," skaidroja Grišins.

Taujāts, kāpēc šajā lietā joprojām nav aizturēto, Grišins norādīja: „Lai veiktu apsūdzību kādai konkrētai personai, ir jābūt skaidrai viņa vainai. Šobrīd mēs nevaram viennozīmīgi secināt tos cēloņus, kādēļ notika traģēdija, un cēloņsakarības starp noteiktas personas neizdarību ar notikušo traģēdiju."

Savukārt ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers vērtē – policijas darbs pirmajās dažās dienās pēc traģēdijas nebija pilnībā sistemātisks un perfekts. „Arī varbūt atsevišķas pratināšanas nebija tik veiksmīgi saplānotas, bet pašreiz tas viss tiek virzīts uz sistēmisku, plānotu darba veikšanu, lai izmeklēšana būtu pietiekami ātra un kvalitatīva. Ne jau vienmēr ātrums dod kvalitāti. Un izmeklēšanā, ja ātruma dēļ tiks pieļautas būtiskas kļūdas, tas var rezultātā ietekmēt gala iznākumu šajā lietā," atzīst Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors arī sola, ka tiklīdz būs nepieciešamais pamats aizturēšanai, tas tiks darīts: „Darbs šajā virzienā tiek veikts intensīvs un tiklīdz būs šis minimums, kas dotu likumīgu pamatu veikt aizturēšanas, tas tiks izdarīts."

Sabiedrības interese un prasība pēc ātriem rezultātiem esot saprotama, tomēr politiķiem savos izteikumos un apvainojumos par policijas bezdarbību, vajadzētu būt piezemētākiem, uzskata ģenerālprokurors. „Tā ir savā veidā sabiedrības noskaņošana un spiediena izdarīšana pamatā uz policiju, lai viņa veiktu pašreiz kādas sasteigtas, neadekvātas darbības. Rezultātā mēs nonāksim pie tā, ka var tikt pieļauti likumpārkāpumi, var tikt traucēta izmeklēšana. Tā kā tas pēc tam var atstāt iespaidu uz šīs lietas galarezultātu," skaidro Kalnmeiers.

Palīdzēt nonākt līdz galarezultātam var arī aculiecinieki. Cilvēki Valsts Policijai jau piegādājuši daudz foto un video liecību. Policija uz īpaši Zolitūdes nelaimei izveidoto e-pastu [email protected] aicina sūtīt liecības ne tikai par traģēdijas nakti, bet arī veikala būvniecības procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti