DP lūdz sākt kriminālvajāšanu saistībā ar Girsa mājaslapā publicēto informāciju

Drošības policija (DP) nodevusi Kurzemes tiesas apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Latvijas pilsoni saistībā ar 2014.gada novembrī interneta vietnē "illarion.lv" publicēto rakstu, pavēstīja DP.

No mājaslapas informācijas secināms, ka lapa pieder prokrieviskajam aktīvistam Ilarionam Girsam.

DP skaidro, ka kriminālvajāšana pret minēto personu ir ierosināta saistībā ar noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko paredzēta kriminālatbildība Krimināllikumā par nacionālā, etniskā, rasu un reliģiskā naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu pārraides sistēmu.

Šis kriminālprocess tika uzsākts 2014.gada novembrī pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm par PSRS īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma pret Latvijas Republiku un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu un par valsts simbola zaimošanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika nopratināts publikācijas autors, kā arī veiktas vairākas ekspertīzes, taču šo un citu procesuālo darbību rezultātā netika iegūti pierādījumi tam, ka būtu izdarīts noziedzīgs nodarījums atbilstoši Krimināllikuma 74. 1 un 93.pantam.

Vienlaikus, izvērtējot ekspertīžu rezultātus un kriminālprocesa materiālus kopumā, procesa virzītājs konstatēja, ka ir savākti pietiekami pierādījumi par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 78.panta otrajā daļā. Šī iemesla dēļ procesa virzītājs nolēma rosināt kriminālvajāšanas sākšanu pret Latvijas pilsoni un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti