Doma laukumā un Centrāltirgū notiek Miķeļdienas svinības

Sestdien, 28. septembrī, Rīgā, Doma laukumā un Centrāltirgū, notiek tradicionālie ražas svētki jeb Miķeļdienas svinības.

Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā svinētājiem sestdien no pulksten astoņiem līdz pieciem ir iespēja piedalīties ticējumu viktorīnā, pavāru triku un knifu meistarklasē, kā arī izsolē tikt pie grilēta sivēna. Turpat būs arī maizes izstāde, rudens velšu degustācija un dažādas radošās darbnīcas.

Arī Vecrīgas sirdī, Doma laukumā, svinības noris no līdz pieciem pēcpusdienā. No tirgotāju puses šis gadatirgus allaž tiek gaidīts, un arī šogad interese ir liela. Tirdziņš ir nemainīga vērtība, un zemnieki gaida šos svētkus, gan lai iepriecinātu pircējus, gan sanāktu vienkopus un atzīmētu lielo ražas dienu.

Indra Vilde: Par Miķeļdienas pasākumiem
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Kā ik gadus tirdziņu apmeklēs vairāki tūkstoši ļaužu – rīdzinieki, viesi no citām Latvijas pilsētām, kā arī tūristi.

Doma laukumā sestdien ir iespēja ne vien nopirkt lauku labumus, bet arī iepazīties ar raksturīgām ražas svētku paražām.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde pastāstīja, ka “arī šogad gadatirgū varēs baudīt gana plašu kultūras programmu ar dziedātājiem, folkloru kopu priekšnesumiem un deju kolektīvu uzstāšanos”.

“Protams, muzicēs arī orķestris ''Rīga'' un kapela ''Hāgenskalna muzikanti''. Namatēva lomā šogad iejutīsies Valters Krauze, kurš aicinās visus baudīt šo kultūras programmu un iepirkties Miķeļdienas gadatirgū. Tajā jau tradicionāli piedāvā visas rudens veltes – dārzeņus, augļus. Arī amatnieki kā ik gadus piedāvā savus darinājumus. Arī pie zemniekiem var nopirkt gan maizi, gan zivis, gan gaļu. Šogad īpaši mūs pārsteidzis tas, ka ļoti daudz medus tirgotāju ir pieteikuši savu dalību. Varam secināt, ka šī vasara bitēm bijusi ražīga un šogad rudens gadatirgū var nopirkt vasarā ievākto medu,” stāstīja Vilde.

 Miķeļdienas pasākumi notiks arī 29. septembrī kultūras centrā “Iļģuciems” un kultūras centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43a.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti