Dod startu Baltijas Mediju izcilības centra darbībai

Atbildot uz akūtām un konkrētām mediju apmācību vajadzībām Baltijā un cenšoties rosināt triju valstu žurnālistu profesionālo dialogu, vairākas nozīmīgas mediju organizācijas un augstskolas trešdien Tallinā dibinās Baltijas Mediju izcilības centru. 

Centra mājvieta būs Rīgā, taču savā darbībā tas aptvers visu Baltijas reģionu, elastīgi un mobili reaģējot uz mediju vajadzībām un piedāvājot tiem īpaši izstrādātas apmācības.

Centra dibinātāji ir sabiedriskie mediji – ERR (Igaunija) un Latvijas Televīzija, kā arī Latvijas Raidorganizāciju apvienība, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "RE: Baltica", Latvijas Žurnālistu asociācija, Lietuvas Interneta mediju asociācija, Igaunijas Preses izdevēju asociācija, Lietuvas Žurnālistu centrs, Rīgas Stradiņa universitāte un Tallinas Universitātes Baltijas filmu un mediju skola.

Centrs mērķtiecīgi strādās, lai biedru sarakstu paplašinātu un dažādotu, īpašu uzmanību veltot vietējiem medijiem.

“Dibinātāju daudzveidība un augstā profesionālā raudze apliecina, ka vajadzība pēc fokusētas tālākizglītības un mediju profesionāļu dialoga ir patiesa un akūta,” saka centra koncepcijas autore un projekta vadītāja Rita Ruduša.

Viņa piebilst, ka centra dibināšanas virsmērķis ir stiprināt neatkarīgos medijus Baltijā, lai palīdzētu tiem veiksmīgāk uzrunāt valodas un mediju lietošanas paradumu ziņā ļoti daudzveidīgo auditoriju.

Atšķirībā no citām apmācību organizācijām Baltijas Mediju izcilības centrs strādās pēc pieprasījuma, nevis piedāvājuma principa, vispirms identificējot konkrētās vajadzības un vēlāk izstrādājot tām atbilstošus apmācību moduļus – gan paša spēkiem, gan sadarbībā ar partneriem Baltijā un ārpus tās.

“Darbības princips būs vienkāršs – vienas pieturas aģentūra. Centram būs informācija par vietējo – Baltijas – kompetenci, bet gadījumos, kad tās trūks, meklēsim iedvesmojošus pasniedzējus citur Eiropā,“ saka Rita Ruduša.

Viņa Latvijas Radio pastāstīja, ka  jau pašlaik ir apzināti iespējamie apmācību temati, piemēram,  intervēšanas māksla, televīzijas dokumentālo filmu veidošana un darbība hibrīdkara un arī  militārās darbības apstākļos. 

Intervijā Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" Ruduša atzīst, ka "kājas šim projektam aug no Ukrainas notikumiem". Proti, tie likuši pārdomāt, kā strādā žurnālisti Latvijā un nonākt pie atziņas, ka ir jāstiprina nevis krievvalodīgo, bet visu mediju telpa. Jaunizveidotais centrs būs platforma mediju profesionāļu sarunai.

Intervija ar ekspertiem par Baltijas mediju izcilības centru
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt