Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Sīverā – vislielākā smalkās najādas atradne pasaulē

Dienas ziņas

Iepazīstina ar labdarības akciju ārkārtas gadījumiem

Drošības veicināšanai izsniedz ugunsdrošības instrukcijas

Dobelē iedzīvotājiem izsniedz ugunsdrošības instrukcijas

Lai daudzstāvu namu iedzīvotājiem atgādinātu par ugunsdrošības noteikumu ievērošanu, namu apsaimniekotāji Dobelē dzīvokļu īpašniekiem izsnieguši ugunsdrošības instrukcijas.

Daudzi iedzīvotāji gan neuzskata to par lietderīgu pasākumu, jo kaimiņus izvēlēties nevar, bet vecās mājas ar katru gadu kļūst aizvien ugunsnedrošākas. Šogad desmit mēnešos Latvijā ugunsgrēkos bojā gājuši 74 cilvēki, no tiem seši Zemgalē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, ka šā gada 10 mēnešos Zemgales reģionā reģistrēti 1828 ugunsgrēki, no tiem 211 Dobeles novadā.

Lai atgādinātu, ka par ugunsdrošību savā dzīvoklī un koplietošanas telpās daudzstāvu namos ir atbildīgs ikviens, Dobeles novadā izsniegtas ugunsdrošības instrukcijas. Par instrukcijas saņemšanu parakstījusies arī Dace, bet drošāk tāpēc nejūtoties, jo, būdams alkohola reibumā, Daces kaimiņš pirms pāris nedēļām jau izraisījis ugunsgrēku. „Jā, ir parakstījušies, un, ko tas dod? Tas neko nedod. Savās mājās es nejūtos droši sakarā ar to, kas ir noticies. Tas man lika par daudzko aizdomāties, kas bija vērots „Degpunktā” un „Bez tabu”. Tagad tas notika reāli,” saka Naudītes pagasta iedzīvotāja Dace Ruba.

Arī vairāki uzrunātie dobelnieki uzskata, ka tā ir tikai tāda ''cilvēku tracināšana'', jo kaimiņus izvēlēties nav iespējams, bet mājas ar katru gadu kļūst vecākas. „Tā kārtīgi viņas neapsaimnieko - vai tur vadi būtu jāmaina… To neviens nedara. Mūsu mājai jau ir kādi 40 gadi, bet neviens par to nerūpējas. Par to savu istabu jau skatās,” saka Dobeles iedzīvotājs, kurš savu vārdu negribēja atklāt.

Atzinīgi  ''Dobeles namsaimnieka'' izstrādāto instrukciju  gan vērtē glābšanas dienestā. Turklāt iedzīvotāju informēšana par drošību kopš šī gada ir ar likumu noteikts apsaimniekotāju pienākums. „Cilvēki varbūt uztver to kā kaut ko negatīvu, bet es tomēr gribu vērst cilvēku uzmanību uz to, ka viņiem arī pašiem jārūpējas par savu drošību, un tas ir tikai atgādinājums par to, kas ar viņiem var notikt, un kas jāievēro, lai tas nenotiktu,” uzsver Valsts ugunsdzēsības Zemgales reģiona brigādes komandieris Dainis Bērziņš.

Īpaši uzmanīgiem glābēji aicina būt Ziemassvētku laikā, un nekādā gadījumā neatstāt bez pieskatīšanas adventa vainagā vai eglītē iedegtas svecītes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt