Labrīt

Pierādīt fizisko vardarbību ģimenē – to mēdz apgrūtināt ģimenes ārsti

Labrīt

Ekonomists: Situācija ekonomikā ir labāka, nekā tika gaidīts

Deputāts: Stingrāk jāsoda cilvēki, kas musina citus neievērot Covid-19 ierobežojumus

Deputāts: Varētu paredzēt kriminālatbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krimināllikumā varētu paredzēt atbildību par aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus, kā rezultātā var tikt apdraudēta sabiedrības veselība. Savukārt ierobežojumu ievērošanas kontrolei varētu piesaistīt Aizsardzības ministrijas resursus, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija).

Intervijā Latvijas Radio viņš pastāstīja, ka pašlaik policija aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus vērtē kā huligānismu.

Saeimas Krimināltiesību apakškomisijā plānots pēc dažām nedēļām skatīt šo jautājumu. Iecerēts pieaicināt gan jomas ekspertus, gan tiesību normu piemērotājus – policijas, prokuratūras, tiesas pārstāvjus.

Rancāns pieļāva, ka varētu veidot speciālu normu, nevis “izlīdzēties ar huligānisma kvalifikāciju”.

Viņaprāt, šādu normu varētu veidot līdzīgi kā pašlaik Krimināllikums paredz atbildību par aicinājumu uz genocīdu. “Tā būtu norma, kas paredzētu atbildību vienkārši par aicinājumu, neparedzot, ka kādas sekas būtu iestājušās,” sacīja Rancāns.

Vienlaikus viņš atzina, ka vēl ir jāvērtē, vai būs nepieciešama šāda speciāla norma.

Savukārt attiecībā uz ierobežojumu ievērošanas kontroli Rancāns atzina, ka pašlaik tā ir nepietiekama. Iekšlietu struktūrām neesot pietiekoši resursu šādai kontrolei. Līdz ar to varētu prasīt palīdzību Aizsardzības ministrijai, lai kontrolētu ierobežojumu ievērošanu.

“Acīmredzot ielās būtu jāizvieto patruļas. Policijai tik daudz cilvēku patruļām kaut vai lielākajās pilsētās nepietiks.

Acīmredzot iekšlietu ministram būs jāvēršas pie aizsardzības ministra,” sacīja deputāts. Viņaprāt, bruņotajiem spēkiem būtu jāsniedz palīdzība uz īsu laiku, ja valdība izšķirsies par ļoti stingriem ierobežojumiem.

Kritiku par ieceri kriminalizēt aicinājumu neievērot Covid-19 ierobežojumus pauda Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Paziņojumā medijiem viņa aicināja “valsts augstākās amatpersonas nepieļaut sabiedrības šķelšanu un policejiskas valsts izveidi”.

KONTEKSTS:

Ieilgstot koronavīrusa izraisītai pandēmijai, vairojas arī ar slimība saistītā ar dezinformācija. Zināms, ka vienā gadījumā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19 vainīgais tika sodīts ar 260 stundām piespiedu darba un viltus ziņu lapa likvidēta. Bet kāda citā gadījumā sods izpalika

Veselības ministrijā uzskata, ka pret apzināti nepatiesas informācijas izplatītājiem ir jāvēršas nevis kā pret huligāniem, bet kā pret negodīgas uzņēmējdarbības veicējiem. Tad cīņa sekmētos labāk nekā līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti