Rīta Panorāma

Intervija ar Aivu Rozenbergu

Rīta Panorāma

Izstāde "Telefoni jūgendstila laikmetā"

Interviju ar Edvīnu Šņori

Deputāts Šnore grib maksimāli samazināt termiņuzturēšanās atļauju skaitu dzīvokļu pircējiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saeimas deputāts Edvīns Šnore (Nacionālā apvienība) rosina no 250 000 eiro līdz 300 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma vērtību termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, lai nepieļauto to, ka Latvija kļūtu aizvien krieviskāka.

Šnore intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka vēlētos vispār atcelt iespēju saņemt  Eiropas Savienībā neietilpstošo valstu pilsoņiem termiņuztrurēšanās atļaujas Latvijā pret nekustamā īpašuma iegādi, taču koalīcijas partijas šādu soli neatbalstītu, tāpēc pagaidām viņš rosina palielināt īpašuma vērtību.

Viņa mērķis, lai pēc iespējas mazāk cilvēku iegūtu termiņuztrurēšanās atļaujas, jo, pēc viņa teiktā, šie cilvēki pārsvarā nāk no Krievijas  un negrib integrēties, tā radot drošības riskus.  

Turklāt tie nav īsti investori, jo - kas “iegādājās vienistabas dzīvokli, tas nav nekāds investors”, bet ar viņu pieplūdumu Latvija kļūst aizvien krieviskāka, un šajā ģeopolitiskajā situācijā Latvijai tas ir apdraudējums.

Šnore piedāvā grozīt Imigrācijas likumu, kas pašlaik Saeimā tiek skatīts pirms trešā, galīgā, lasījuma. Deputāts savā priekšlikumā arī aicina palielināt iepriekš otrajā lasījumā atbalstītās īpašumu kadastrālās vērtības summas.

Šnore tāpat rosinājis likumā palielināt nepieciešamās summas, kādas ir jāiegulda kapitālsabiedrību pamatkapitālā, lai varētu saņemt termiņuzturēšanās atļauju. Viņš rosina palielināt otrajā lasījumā atbalstītās summas, kas jāiegulda kapitālsabiedrībās, - no 10 000 eiro uz 15 000 eiro, no 50 000 eiro uz 60 000 eiro un no 100 000 eiro uz 120 000 eiro.

Aģentūra LETA vēstīja, ka Nacionālā apvienība Saeimā pašlaik skatāmajos Imigrācijas likuma grozījumos rosinājusi atteikties no termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanas par nekustamā īpašuma iegādi,

Saeima 17.decembrī, otrajā lasījumā atbalstot apjomīgus grozījumus Imigrācijas likumā, neatbalstīja Nacionālās apvienības priekšlikumu no likuma izslēgt punktu, kas paredz piešķirt termiņuzturēšanās atļauju pret nekustamā īpašuma iegādi.

Parlaments todien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz piešķirt Ministru kabinetam tiesības izvērtēt termiņuzturēšanās atļauju ietekmi uz nacionālo drošību vai ekonomisko attīstību un vairākos gadījumos noteikt ierobežojumus šo atļauju izsniegšanai uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku kā pieci gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti