Viņam atklātās iespējamās krāpšanās ar koģenerācijas staciju licencēm nav bijis pārsteigums. Jau gadiem par šo jomu atbildīgajai Ekonomikas ministrijai (EM) teikts - ja tā vēlas samazināt obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumu, tad tai vajag ķerties klāt un pārbaudīt visas stacijas, kas pieteikušās OIK maksājumam. Proti, ne tikai koģenerācijas stacijas.
"Es domāju, ka šī nav bijusi vienkārši tikai bezatbildība, kad Ekonomikas ministrija spītīgi izvairījusies pārskatīt reālo situāciju šinī nozarē. Tur ir vairāki simti komersantu. Normāli būtu tā, ka viņi visi būtu jāpārbauda un jāseko līdzi. To arī nosaka normatīvie akti. Tas ir unikāli dzirdēt, kad kaut kas tāds vispār ir bijis iespējams" teica Zariņš.
Viņš norādīja arī, ka pašreizējam ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam ("Vienotība"), kurš paudis vēlmi pamest ekonomikas ministra amatu, lai vadītu partijas frakciju Saeimā, būtu jāpaliek amatā, līdz tiks atrisināts jautājums par iespējamo krāpšanos ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.
"Ja es būtu premjers, tad Ašeradenu nelaistu prom no amata, kamēr viņš pilnībā šo situāciju nenoskaidrotu," sacīja Zariņš.
Jau ziņots par TV3 raidījuma "Nekā personīga" paustajām bažām, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.
Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS "Sadales tīkls" testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos 10 gados. Pagaidām gan neviens no uzņēmumiem naudu vēl nesaņēma.
Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ("Vienotība") uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai kopā ar kompetento iestāžu pieaicinātajiem ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes.