Deputāti liek premjeram un ekonomikas ministram skaidrot OIK likumību

Saeima ceturtdien, 20. decembrī, atbalstīja divus parlamenta deputātu iesniegtus pieprasījumus saistībā ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un uzdeva valdības locekļiem skaidrot Ekonomikas ministrijas īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un ministrijas rīcības tiesiskumu un likumību.

Saeima pieprasījumus nodeva Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (Zaļo un Zemnieku savienība) un ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (“Jaunā Vienotība”).

Valdības locekļiem uzdots arī skaidrot darba grupai, kas tika izveidota OIK maksājumu sistēmas atcelšanai, uzdoto darba uzdevumu.

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka ne mazāk kā desmit deputāti var rakstveidā iesniegt pieprasījumus Ministru kabineta locekļiem. Tāpat ne mazāk kā desmit deputāti vai Pieprasījumu komisija var iesniegt lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu valdībai, premjera biedram vai ministram.

Iepriekšējās Saeimas sasaukuma laikā partijas “Saskaņa” deputāti vairākkārt bija iesnieguši līdzīgus pieprasījumus, taču tie neguva parlamenta atbalstu.

KONTEKSTS:

Augusta sākumā speciāli izveidota darba grupa nāca klajā ar plānu elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai. Iecerēts atjaunot subsidētās elektroenerģijas nodokli, OIK jaudas maksājumu iekļaut pārvades tarifā un dažādos veidos ierobežot OIK saņēmēju peļņu, tādā veidā samazinot obligātā iepirkuma apjomu. Savukārt pēc trim gadiem OIK aizstātu “zaļie sertifikāti”.

Tomēr pret visām darba grupas iecerēm izskanēja virkne iebildumu, un premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) paziņoja, ka no OIK reformu plāna izņems priekšlikumu par "zaļajiem sertifikātiem". 

Tikmēr 13. Saeima nolēma turpināt darbu pie ieceres pastiprināt pienākumu nodrošināt valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem kontroli un novērst tā saņēmēju pārkompensāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti