De Facto

Zilupes mēra impērijas sākums – mantojums no mātes

De Facto

Jaunā korupcijas lietā KNAB pratina «lielās zivis»

Pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas izvešanai bija gandrīz mēnesis laika

«De facto»: Pazudušās cigarešu ražošanas līnijas izvešanai bija gandrīz mēnesis laika

Cigarešu ražotnes darbiniekiem bija gandrīz mēnesis laika, lai “pazaudētu” cigarešu ražošanas līniju, faktiski atņemot izmeklētājiem iespēju pārbaudīt, vai iekārta nav izmantota nelegālu cigarešu ražošanā, svētdienas vakarā ziņo LTV raidījums “De facto”.

Raidījums pirms nedēļas vēstīja, ka 2014.gada rudenī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas darbinieki apturēja smago mašīnu, kas bija pilna ar cigaretēm. Paciņās bez akcīzes markām atrada vairāk nekā septiņus miljonus smēķu. Šoferis atzina, ka mašīna piekrauta Rīgā, Terēzes ielā 1, licencētā cigarešu ražotnē SIA “Juriga”. Muitas policija nosūtīja lietu pēc piekritības Valsts policijai. Taču, kad tā ieradās, adresē vairs nebija atrodama cigarešu ražošanas līnija.

Muitas policija iekārtu nebija demontējusi, lai tai varētu veikt ekspertīzi. Iekārtu nodeva glabāšanā komersanta valdes priekšsēdētāja pilnvarotai personai. “Juriga” valdes priekšsēdētājs tolaik bija Vadims Bondarevskis.

“De facto” aprēķini rāda, ka ražotnei “Juriga” bija gandrīz mēnesis laika iekārtas izvešanai. 17.oktobrī VID anulēja “Juriga” tabakas ražošanas licenci. 21.oktobrī materiālus nosūtīja Valsts policijai, 27.oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu. 13.novembrī policijas darbinieki ieradās Terēzes ielā 1, lai veiktu apskati, bet iekārtas tur vairs nebija.

Par notikušo tika sākta izmeklēšana, un tā aizvien turpinās.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers saskata neprofesionālu rīcību no Muitas policijas puses un bezdarbību no Rīgas reģiona policijas puses.

VID visai pārliecinoši apgalvo, ka pierādījumus izveda tad, kad lieta atradās Valsts policijā, turpretim policija pārmet VID nepietiekami ātru Rīgas reģiona policistu iesaistīšanu.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) licis atbildīgajiem ministriem izvērtēt darbinieku atbildību līnijas pazušanā. Iestādēs sāktas iekšējās pārbaudes. Amatpersonas pagaidām nav gatavas komentēt, vai tiesībsargājošās iestādes, ļaujot pazust svarīgam pierādījumam, iespējams, piesegušas nelikumīgu biznesu.

“Juriga” telpas nomāja no “Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas”, kuras valdes priekšsēdētājam un akcionāram Vladimiram Cadovičam nesen bija problēmas ar VID viņam piederošajā Jaunkalsnavas spirta brūzī. Spirta ražotnei šonedēļ atļāva atsākt darbu. 

Vairākās tiesībsargājošās iestādēs cigarešu ražotni neoficiāli saista tieši ar Cadoviču. Oficiāli “Jurigas” īpašnieks viņš nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti