Panorāma

Piemineklim leģionāriem Zedelgemā meklē jaunu mājvietu

Panorāma

Jaungada naktī bāri varēs strādāt visu nakti

Balstvakcīnu pret kovidu saņēmuši 10,5% iedzīvotāju

Dažviet Latvijā uz poti pret Covid-19 jāgaida vairākas nedēļas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ne visā Latvijas teritorijā uzreiz iespējams tikt pie trešās Covid-19 potes devas, un dažos novados iedzīvotāji ir spiesti izvēlēties – gaidīt vairākas nedēļas vai mērot ceļu uz kādu citu pašvaldību, vēstīja Latvijas Televīzija.

Ogres novada restorānā iekārtotajā vakcinācijas punktā cilvēku otrdien bija daudz. Vairākums atnākuši pēc balstdevas, kuru no 21. decembra var saņemt trīs mēnešus pēc primārās vakcinācijas.

Iedzīvotāja Līva, kura atnāca saņemt papilddevu, sacīja: "Es otro poti saņēmu maijā. Nu ir septiņi mēneši jau pagājuši, tā kā ir laiks, manuprāt. Esmu no Ogres, esmu pedagogs. Arī tas ir stimuls vakcinēties."

Latvijas Televīzija ziņoja, ka Ogrē vakcīnu visiem pietiekot. Šeit pēc iepriekšēja pieraksta vakcinē gan ogrēniešus, gan iedzīvotājus no tuvākiem un tālākiem blakus novadiem. Arī, ja kāds iemaldās bez pieraksta, vakcināciju nevienam neatsakot.

Vakcinācijas punktā sastaptais Raivis sacīja: "Esmu no Ikšķiles. Te bija tuvākā rinda. Jo ātrāk, jo labāk saņemt. Citur arī piedāvāja, bet šeit bija tuvākais datums."

Bet Edvīns no Suntažiem norādīja: "28. decembrī būs seši mēneši kā otro “AstraZeneca” dabūju. Gribēju ātrāk, bet sanāca tā, ka nevaru tikt. Man acs operācija bija. Netikām ātrāk."

Aizvadītajā diennaktī kopā valstī sapotēti vairāk nekā 7,5 tūkstoši cilvēku – no viņiem vairāk nekā 70% saņēmuši balsta vakcīnas devu. No šodienas, kad balstvakcīnas saņemšanas intervāls saīsināts no pusgada līdz trim mēnešiem, automātiski arvien vairāk cilvēku var pieteikties savai vakcīnai.

Ārste Benita Feldmane skaidroja: "Mēs te, uz degunu krizdamas, strādājam pa pilnu programmu. Pieraksts ir pēdējā laikā liels. Tie, kas tur no attāluma raksta, drusku nepadomājot, trīs minūtēs saliek vairākus cilvēkus un tad ir drusku problēmas. Jo visi grib reizē, bet kaut kāds brīdis katram cilvēkam ir jāveltī."

Vakcinētāji otrdien, 21. decembrī, devušies izbraukuma potēšanā uz Baltinavu, Aglonu un vēl vairākiem pagastiem Latgalē, kur potē bez iepriekšēja pieraksta.

Tomēr ne visā valsts teritorijā vakcīnu pieejamība pašlaik ir vienlīdzīga.

Situācija Vidzemē

Pacients: Labdien! Interesējos, kad var tikt uz balstvakcīnu Valmierā?

Operators: Valmierā... tūlīt paskatīsimies, kas mums tuvākais tur būs. Tuvākais pieraksts būs 3. janvāris.

Pacients:  Bet, kā ir, piemēram, Siguldā?

Operators: Izskatās, ka Siguldā pagaidām vispār nav brīvu pierakstu. Uz jauno gadu, izskatās, ka viņiem vēl pat kalendārs nav atvērts. Līdz 28. [decembrim] tikai ir, un tur ir viss pilns.

Vidzemē varot piedāvāt vakcināciju Cēsīs, vēl var braukt arī uz Rīgu. Par vakcināciju atbildīgie sola kāpināt vakcinācijas jaudas. Atkal atvēršot lielos vakcinācijas centrus, pagarināšot vakcinācijas darba laikus tirdzniecības centros un konteineros. Braukšot arī garākos izbraukumos.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča norādīja: "Mēs līdz šim rudens sezonā braucām uz mazajiem pagastiem un izbraukuma vakcināciju organizējām mazam cilvēku skaitam. Tad šobrīd mēs šo izbraukuma vakcināciju pārorganizēsim un izbraukuma vakcinācijas tiks veidotas tādas vienas dienas izbraukuma vakcinācijas pašvaldību telpās, kur visas dienas garumā cilvēki varēs doties saņemt savu balstvakcīnu."

Drīzumā ieplānots izbraukums arī uz Valmieru. Pagaidām tur, kur lielo vakcinācijas centru un izbraukumu nav, jāpiesakās pie ģimenes ārsta vai kādā ārstniecības iestādē un jāgaida.

KONTEKSTS:

Ievērojot Covid-19 vīrusa omikrona varianta straujo izplatību Eiropā un lai mazinātu plašas Covid-19 infekcijas izplatības risku Latvijā, Imunizācijas valsts padome ir saīsinājusi balstvakcinācijas saņemšanas intervālu – to var saņemt jau trīs mēnešus pēc primārās vakcinācijas pabeigšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti