Dažviet Daugavā pali lielāki nekā 2010. gadā

Daugavpils un Ilūkstes novadā vietām pali ir lielāki nekā 2010. gadā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Daugavpils novadā pie Līksnas, kur trešdien jau applūda vismaz 115 dārza mājiņu, no tām daļa dzīvojamās mājas, ūdens līmenis turpina kāpt un ceturtdienas pusdienlaikā Vaikuļānu hidroloģiskajā stacijā sasniedza 7,11 metrus virs stacijas nulles atzīmes, kas ir par 11 centimetriem vairāk nekā 2010. gadā.

Lejpus Nīcgales Daugavā ūdens līmenis aizvadītās diennakts laikā ir pat krities, jo to aiztur lielais ledus sastrēgums pie Nīcgales.

Pļaviņās līdz pirmajai plūdu robežai ir atlicis vēl pusmetrs, Jēkabpilī aptuveni metrs.

Daugavā Latvijas teritorijā sākušas ieplūst arī ūdens un ledus masas no Baltkrievijas, kur ledus sastrēgumi jau ir iziruši. Ūdens līmenis Baltkrievijā vēl turpina augt, taču straujš kāpums kā ledus sastrēgumu gadījumā tur vairs nav gaidāms.

Pašlaik situāciju bīstamu rada lielais ledus sastrēgums pie Nīcgales, jo ilgāk tas saglabājas, jo lielākas ūdens masas uzkrāj. Kad sastrēgums izkustēsies un visas ūdens un ledus masas virzīsies lejup pa upi, gaidāms ļoti straujš ūdens līmeņa kāpums Līvānu un Jēkabpils apkaimē un pēc tam arī Pļaviņās. Prognožu, kad ledus sastrēgums izkustēsies, pagaidām nav, taču zināms, ka ūdens pieplūde no Baltkrievijas un Daugavas mazajām pietekām turpina palielināties.

Ogrē plūdu dēļ ir slēgta Lašupes iela. Ogres pašvaldība atzīst, ka ledus Ogres upē iziet, taču pārāk lēni. Līdz ar to veidojas sastrēgumi. Lielākie no tiem ir pie dzelzceļa tilta un salīdzinājumā ar situāciju trešdien ledus krāvumi ir kļuvuši ievērojami lielāki, jo sevišķi, pie dzelzceļa tilta.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka cilvēkiem, kas dzīvo ūdens apdraudētajās vietās, vajadzētu pašiem sagatavoties evakuācijai. Piemēram, Ogrē cilvēkiem nav pat lukturīšu, lai naktīs paspīdinātu un ziņotu, ka vajag palīdzību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti