«Daugavpils siltumtīklu» lietā uzrāda apsūdzības sešām personām

Ģenerālprokuratūra tā dēvētajā „Daugavpils siltumtīklu” krimināllietā par krāpšanu, kukuļošanu un kukuļa piesavināšanos saukusi pie kriminālatbildības sešas personas, informēja prokuratūra.

Personām apsūdzības izsniegtas par vairāku noziegumu izdarīšanu - par krāpšanu, kukuļdošanu, kukuļņemšanu, starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos.

Ģenerālprokuratūra krimināllietas materiālus no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņēma 5.novembrī. KNAB lūdza saukt pie atbildības septiņas personas, bet Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Aldis Pundurs lēmumu par vienas personas saukšanu pie kriminālatbildības vēl nav pieņēmis.

Šobrīd norit pirmstiesas kriminālprocess, līdz ar to plašākus komentārus prokuratūra nesniedz.  

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka šajā lietā KNAB izmeklēšanu sāka 2013.gada janvārī saistībā ar šī pašvaldības uzņēmuma iepirkumiem, taču tajā atklāti arī iespējamo kukuļdevēju citi pārkāpumi – 850 tūkstošu eiro izkrāpšana no vairākiem uzņēmumiem saistībā ar emisijas kvotām.  

Aizdomās par kukuļņemšanu tika aizturēts arī „Daugavpils sitlumtīklu” valdes loceklis Māris Laudiņš, kuram KNAB liedza pildīt šos pienākumus. Par aizdomās turētajiem kukuļošanas starpniecībā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā KNAB atzinis Daugavpilī pazīstamos atkritumu biznesa pārstāvjus Antonu Oglodkovu un Sergeju Karnauhovu.

KNAB atklāja, ka visu 2011.gadu un 2012.gada sākumā divi iespējamie kukuļdevēji – Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka tie ir Jānis Sprinovskis un Gints Sorokins – no diviem pašvaldību un trim privātiem uzņēmumiem izkrāpuši kopumā ap 850 tūkstošiem eiro.

Piemēram, no „Daugavpils siltumtīkliem” kā komisijas nauda par brokera pakalpojumiem emisijas kvotu darījumā izkrāpti 80 tūkstoši eiro.

Atsevišķi uzņēmēji izmantoja situāciju, ka atsevišķi siltumtīklu operatoru pārstāvji nebija informēti vai viņu rīcībā bija ļoti maz informācijas par emisijas kvotu piešķiršanu, tirdzniecību. Un uzņēmēji, kuri savukārt par šo jomu bija ļoti informēti, izmantoja šo situāciju un piedāvāja tādu pakalpojumus, ko viņi skaidri zināja, ka nevar piedāvāt un neveiks. Bet siltumtīklu operatoru pārstāvji „uzķērās” un piekrita noslēgt līgumus un veikt šos darījumus – reāli vai nu atdeva savas emisijas kvotas vai naudas līdzekļus lielos apmēros saistībā ar pakalpojumiem, ko viņi neveica.

Kukuļdošana konstatēta divos gadījumos – vispirms saistībā ar „Daugavpils siltumtīklu” iepirkumiem par koģenerācijas projektiem valdes loceklim Mārim Laudiņam esot nodoti 10 tūkstoši eiro. Bet vēlāk jau minētie 120 tūkstoši eiro tika sūtīti Daugavpils vicemēram Vjačeslavam Širjakovam.

Tomēr KNAB uzskata, ka iepirkumos ieinteresētie starpnieki – Latvijas Radio zināms, ka tie ir Daugavpils uzņēmēji Antons Oglodkovs un Sergejs Karnauhovs – katrs piesavinājušies pa 30 tūkstošiem eiro. Kukulis bija paredzēts, lai izslēgtu jebkura cita pretendenta dalību „Daugavpils siltumtīklu” iepirkumā, un saņēmēji to apzinājušies.

Apzinoties, ka emisijas kvotu maiņas darījuma līgumā nav paredzēta PVN apmaksa, amatpersona esot viltojusi dokumentu, to nomainot, kā rezultātā pašvaldības kapitālsabiedrībai radīti zaudējumi – 58 022 eiro, informēja KNAB.

Bez jau minētajiem sešiem aizdomās tiek turēta vēl kāda pagaidām nezināma persona – komersants, kas saistīts ar krāpšanas atbalstīšanu.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt