Dienas ziņas

Saeima par maksātnespēju un noliktām atslēgām

Dienas ziņas

Iepirkuma procedūras dēļ kavējas peldbaseina būvniecība

Daugavpilī izmēģina jaunos tramvajus

Daugavpils saņem un izmēģina jaunos tramvajus

Šobrīd Daugavpils tramvaju parkā atrodas un izmēģinājuma braucienus jau sākuši deviņi tramvaji. Līdz šīs nedēļas beigām, kā sola pašvaldībā, Daugavpils saņems atlikušos trīs jaunos, Krievijā ražotos tramvajus. Nedēļas beigās plānots parakstīt arī  jauno tramvaju pieņemšanas - nodošanas aktu, lai jau ar nākamo nedēļu pirmie testa braucienus veikušie tramvaji varētu uzsākt pasažieru pārvadājumus.

Pa Daugavpils tramvaju sliedēm ierasto seno „Rīgas vagonu rūpnīcas” vai čehu ražojuma tramvajiem pēdējā laikā var manīt kursējot pavisam cita veidola tramvajus. Tie ir nule piegādātie, kas veic testa braucienus, vēl neuzņem pasažierus, bet tam jānotiek jau nākamnedēļ.

"Ir jau tādi tramvaji, kas veikuši 250 kilometru izmēģinājumu un ir gatavi braukšanai. Šobrīd tramvaju depo atrodas jau deviņi tramvaji: četri no tiem ir sešasu tramvaji, pieci – četrasu tramvaji. 27.septembrī tiks piegādāti pēdējie trīs četrasu tramvaji. Tātad septembrī uzņēmums būs piegādājis pilnīgi visus tramvajus. Līdz nedēļas beigām arī būs pilnībā tehniskā dokumentācija iztulkota valsts valodā, lai varētu pieņemt dokumentu un parakstīt pieņemšanas – nodošanas aktu,” stāsta Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe.

Daugavpilieši jaunos tramvajus gaida ar nepacietību, jo esošais parks novecojis. Daugavpils tramvaju modernizācijas projekts ritējis smagi, atzīst pašvaldībā. 

„Lielākās grūtības pašvaldībai bija ar to, ka process sākās 2009.gadā un apstiprinātā tāme ir 2009.gada cenās. 2011.gadā bija otrais mēģinājums veikt iepirkumu par tramvaju piegādēm. Protams, jau bija sadārdzinājums par diviem miljoniem. Kad tika pārtraukts līgums, pašvaldībai bija raizes par to, ka jauns iepirkums var vēl nest papildus izdevumus. Bet galu galā esam iekļāvušies 2009.gada budžetā,” stāsta Dzalbe.

Tramvaju piegādātājs ir Krievijas uzņēmums „Nacionālā kontraktu korporācija”, un šis pirkums Daugavpilij izmaksāja 6,5 miljonus eiro. „Šobrīd pašvaldība pilnībā iekļāvusies budžetā, kas bija piešķirts no Satiksmes ministrijas. Pašvaldībai papildus nebūs jātērē līdzekļi kredīta ņemšanai,” saka domes priekšsēdētāja vietnieks.

Jauno tramvaju iegāde un sliežu līniju remontdarbi rit pēc plāna, taču raizes Daugavpilij sagādā transformatora tīklu izbūve pie šiem ceļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti