Daugavpils novadā un Daugavpilī nolemj izsludināt ārkārtas situāciju

Krīzes vadības padomes sēdē šodien nolemts izsludināt ārkārtas situāciju Daugavpilī un Daugavpils novadā, žurnālistus pēc sēdes informēja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V).

Šāds lēmums pieņemts, lai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests varētu īstenot iedzīvotāju piespiedu evakuēšanu gadījumā, ja tas ir nepieciešams.

Dombrovskis norādīja, ka gadījumā, ja situācija pasliktināsies, glābšanas dienests būs tiesīgs iedzīvotājus evakuēt piespiedu kārtā, jo pretējā gadījumā visus izglābt nebūs iespējams, īpaši ņemot vērā, ka patlaban daudzi atsakās pamest savu dzīvesvietu.

„Sarunās ar pašvaldībām parādījās situācija, ka daudzi iedzīvotāji atsakās no evakuācijas. Bet gadījumā, ja parādās problēmas ar aizsargdambjiem, plūdi var būt pietiekami strauji, ka tajā brīdī visus iedzīvotājus var nepaspēt izglābt. Tas risks no VUGD puses ir jāvērtē un nepieciešamības gadījumā jāveic piespiedu evakuācija,” norādīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) skaidroja, ka uzdots pašvaldībām, sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) nepieciešamības gadījumā veikt iedzīvotāju piespiedu evakuāciju no plūdu skartajām teritorijām. Tai pat laikā papildus uzdevums nodrošināt tās saimniecības ēkas, no kurām tiek veikta piespiedu evakuācija, apsardzību. Tāpat piešķirtas tiesības izmantot tehniskos līdzekļus, kas ir Valsts robežsardzes un Nacionālo bruņoto spēku rīcībā.

Par ārkārtas situācijas izsludināšanu Daugavpilī un Daugavpils novadā saistībā ar plūdiem šodien lems arī valdības ārkārtas sēdē. Premjers pavēstīja, ka uz sēdi tiks virzīts arī jautājums par kompensācijām fiziskām personām saistībā ar plūdu radītajiem zaudējumiem.

Pārējos novados, kurus skāruši pavasara plūdi, ārkārtas situāciju nav nepieciešams izsludināt, jo tur situācijas normalizēšanai var izmantot spēkā esošo likumdošanu, piemēram, Civilās aizsardzības likumu.

Kā ziņots, sasniedzot 7,88 metru atzīmi, šorīt ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils par gandrīz metru pārsniedzis kritisko septiņu metru atzīmi. Mežciemā sācis applūst dārzkopības kooperatīvs, 23 kooperatīva pastāvīgajiem iedzīvotājiem piedāvāts evakuēties. Evakuēti vismaz astoņi cilvēki. Kooperatīva teritorijā apsekotas visas būves, vairāki cilvēki atteikušies no evakuācijas, iepriekš informēja Daugavpils novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti