Dienas ziņas

«Covid-19» dēļ valstis ievieš ierobežojumus

Dienas ziņas

Atjauno darbību «Tosmares kuģubūvētavā»

Jaunieši sakopj Daugavpils piepilsētas mežu

Daugavpils jaunietes sakopj piepilsētas mežu

Daugavpils jauniešu organizācijas “Apelsīns” dalībnieces aktīvi darbojas piepilsētas meža teritorijas sakopšanā. Talkas rīkos vietās, par kurām organizācijai ziņo pilsētas iedzīvotāji. Darbos tiek aicināts piedalīties ikviens, kam rūp tīra vide.

Ar jauniešu organizācijas “Apelsīns” pārstāvēm Latgales Reģionālā televīzijas tiekas Daugavpils piepilsētas Ruģeļu meža masīvā. Tur viņas ieradās, lai novāktu kārtējo stihisku izgāztuvi. Šogad šī ir jau trešā meža sakopšanas akcija, ko rīko “Apelsīns.” Par piegružotam vietām organizācijai ziņo paši iedzīvotāji, sūtot to bildes un ģeolokācijas. Piedalīties darbos tiek aicināts ikviens, kam rūp meža tīrība, un palīgi atsaucās arī šajā reizē.

“Mums viss kaut kā notiek nejauši. Aizbraucām uz mežu pastaigāties, tas bija Ruģeļos. Bija ļoti daudz visa kā. Mēs sarunājām – savāksim visu. Es sarunāju maisus komunālajā [uzņēmumā]. Papīrus nekādus nerakstījām, vienkārši savācām. Mēs trijatā esam tāda pastāvīga komanda,” stāsta jauniešu organizācijas “Apelsīns” vadītāja Jekaterina Smirnova.

Darba tiešām ir daudz, jo atrastie būvgruži, mēbeles un apģērba kaudzes liecina par to, ka tie šeit nokļuvuši pēc pamatīga remonta kādā no privātmājām. Izdarīt šādu noziegumu var ļoti ātri, bet pieķert cilvēku grūti.

“Latvijas Valsts mežu” Dienvidlatgales mežkopības vadītājs Aldonis Utināns sašutis par cilvēku atstātajiem gružiem. Turklāt lielākā daļa no šiem atkritumu ir šķirojama un tiek pieņemti bez maksas netālu esošajā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā.

“Daugavpils ir ļoti liela pilsēta, bet šķiroto atkritumu placis ir tikai viens.

Mēs, “Latvijas Valsts meži”, tepat Daugavpilī piepilsētas mežus tīrot, pagājušogad iztērējam vairāk nekā 18 000 eiro,” stāsta Utināns.

“Man liekas, ka vajadzētu kaut kādas mulāžas izdomāt ar kamerām. Varbūt palīdzēs. Vai pastaigās ņemt kameru, un, ja ko redzēsim, tad var noķert,” saka organizācijas “Apelsīns” dalībniece Darija.

Pašlaik organizācijai ir izveidojusies sadarbība ar Daugavpils komunālās saimniecības pārvaldi, kas nodrošina talciniekus ar atkritumu maisiem un cimdiem, kā arī izved jau savāktus atkritumus. Šoreiz liela apjoma dēļ to savākšanai būs nepieciešams manipulators, ko pārvalde solīja atsūtīt jau šonedēļ.

“Mēs atbrauksim, pārbaudīsim, lai visu nofočē, kā bija un kā būs. (..) Viņi paši zina tās vietas tad uzreiz jautājums, kāpēc jūs tās nekopjat, bet tam cilvēkam, kurš mums palīdz, liels paldies,” saka Jekaterina Smirnova.

Katru nedēļu līdz Lielajai talkai “Apelsīns” turpinās aktīvi darboties. Tāpat organizācijas pārstāves plāno vērsties pie pilsētas vadības, lai pārrunātu piepilsētas meža piegružošanas problēmas iespējamus risinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti