Šodienas jautājums

Šodienas jautājum: Kā rīkosies Krievija pēc zaudējumiem Ukrainā? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kad Daugavpils sāks padomju pieminekļu demontāžu? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums: Kad Daugavpils sāks padomju pieminekļu demontāžu?

Daugavpils dome VARAM iesniegusi grafiku par okupācijas pieminekļu nojaukšanu

Daugavpils pilsētas dome Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) iesniegusi grafiku par divu okupāciju slavinošu objektu nojaukšanu, otrdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" apgalvoja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa"). 

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") sacīja, ka līdz raidījuma sākumam VARAM šāda Daugavpils domes vēstule nebija saņemta. Ja vēstule būs saņemta, tad VARAM speciālisti trešdien analizēs, vai ar iesniegto grafiku tiek izpildītas likuma prasības. 

Elksniņš raidījumā klāstīja, ka vēstulē esot iekļauts grafiks likuma prasību izpildei. Sākotnēji pilsētas domei esot jāizsludina iepirkuma procedūra, kurā varēs noskaidrot objektu nojaukšanai nepieciešamo finansējumu. 

Pēc tam tikšot izsludināta Daugavpils pilsētas domes sēde, kurā tiks lemts par nepieciešamā finansējuma piesaistīšanu. Elksniņš uzsvēra, ka domes sēdes sasaukšana par finansējuma piesaisti būšot iespējama tikai pēc iepirkuma procedūras pabeigšanas. 

Elksniņš prognozēja, ka provizoriski šāda domes sēde varētu tikt sasaukta oktobra beigās. Vienlaikus Elksniņš sacīja, ka pilsētas dome likuma prasības izpildīs. 

KONTEKSTS:

Jautājums par pieminekļu nojaukšanu īpaši aktualizējās pēc Krievijas sāktā kara pret Ukrainu. Saeima 16. jūnijā pieņēma likumu, saskaņā ar kuru totalitāros režīmus slavinoši objekti jādemontē līdz 15. novembrim. Demontējamo objektu saraksts vasaras laikā jānosaka valdībai, balstoties uz ekspertu rekomendācijām.

Līdz šim valdība atbalstīja ekspertu piedāvāto sarakstu ar 69 demontējamiem objektiem. No šiem objektiem 21 gadījumā būs jāsaglabā to fragmenti kā laika un mākslas liecības, pavēstīja Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

Daugavpils dome jūnija beigās nolēma vērsties Satversmes tiesā, apstrīdot pieņemtā likuma pantus par pieminekļu demontāžu, cerot saglabāt divus pieminekļus. Tikmēr VARAM par Daugavpils bezdarbību okupācijas pieminekļu demontāžā vērtē iespēju par Elksniņa vadītās domes atlaišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti