Dienas ziņas

Grāmatā izdots īpaša zēna stāsts

Dienas ziņas

Latvijā viesojas Spānijas ārlietu ministre

Pirmā nedēļa vakcinācijas centros Daugavpilī

Daugavpils divos vakcinācijas centros četrās dienās pret Covid-19 sapotēti 467 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpilī aizvadītajās masu vakcinācijas centru četrās darbības dienās poti pret Covid-19 saņēmuši 467 iedzīvotāji. Daugavpilī darbojās divi vakcinācijas centri, un to kapacitāte bijusi lielāka nekā izpotēto skaits.

Vakcinācijas process Daugavpilī iesācies 3. aprīļa rītā, un viens no pirmajiem poti saņemt Daugavpils Kultūras pils vakcinācijas centrā ieradās daugavpilietis Dainis. “Meita ieteica. Teica, ka vajag," viņš sacīja, atzīstot, ka nedaudz ir uztraukums.

Masu vakcinācijas centri pilsētā strādāja pagājušo sestdienu, kā arī Otrajās Lieldienās un divas dienas pēc svētkiem.

Kopumā centri bija maz noslogoti, tomēr, ņemot vērā, ka vakcinēto skaits pirms centru atvēršanas bija vien ap 3000, pēc centru darbības tas paaugās par 15%.

Vakcinācija Daugavpilī tika organizēta arī sporta kompleksā pilsētas centrā. Abi vakcinācijas centri vienlaicīgi strādāja gan tikai divas no četrām dienām. Sasniegtie skaitļi nav lieli, tomēr manāms, ka atnākušie bija stingri nolēmuši poti veikt.

"Neviens nepārdomāja, to procedūru nobeidza. Pēc vakcinācijas visi uzturējās 15 minūtes. Ziņu par to, ka būtu kādas komplikācijas vai slikta pašsajūta, nebija," stāstīja Vakcinācijas procesa koordinatore Daugavpils pašvaldībā Ilona Skrinda.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas konsultante Agnese Strazda atzīmēja: "Lielākoties gan Daugavpilī, gan Rēzeknē mēs zinām, ka šis vakcinācijas jaudas ir lielas – tās ir ļoti labā līmenī. Šobrīd ir svarīgi, lai iedzīvotāji šajās pilsētās aktīvi pauž savu vēlmi vakcinēties."

Tieši pilsētnieku vēlme vakcinēties šobrīd nav augsta. Lai gan ir tādi, kas drīzumā dosies vakcinēties, liela daļa izvēlas nogaidīt.

"Godīgi sakot, pēc pārslimošanas man šobrīd nav viedokļa, jo tas vēl nav izpētīts un pārāk neskaidrs, lai es izlemtu tūlīt un tagad," atzina daugavpiliete Aija. Tikmēr Nils sacīja: "Esmu pierakstījies uz poti, bet vēl apdomāju, vai iet. Ārste ieteica vakcinēties. Saka, ka nebūs slikti."

Daļa pilsētnieku, kuri gan nevēlējās paust viedokli kameras priekšā, izvēlētos vakcinēties ar “Sputnik V” vakcīnu.

"Varu apgalvot, ka “AstraZeneca" un "Sputnik" ir visradniecīgākās vakcīnas, kādas ir patlaban pieejamas. Tā kā tādu īpašu bažu nav. Un nevar teikt, ka tādai vienai vakcīnai konstatētas blaknes, tad nevar teikt, ka tādas retas blaknes netiks konstatētas arī citām vakcīnām, jo šī ir tomēr miljonu cilvēku vakcinācija līdz šim brīdim," sacīja Stradiņa slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Uga Dumpis.

Šonedēļ vakcinācijas centri Daugavpilī ir noslēguši savu darbu, tomēr vakcinācija turpinās medicīnas iestādēs un pie ģimenes ārstiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti