Daugavpils ceļā uz pilsētnieka kartes ieviešanu

Daugavpils pilsētas pašvaldība startē uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmu aizņēmuma saņemšanai pilsētnieka kartes ieviešanai. Iecerēts, ka karte dos iespēju saņemt ne vien pašvaldības, bet arī valstī noteiktos atvieglojumus. Šobrīd aprēķināts, ka šādas pilsētnieka kartes ieviešana kopumā izmaksās aptuveni 300 tūkstošus eiro, un pēc Ministru kabineta noteikumiem tā ieviešama divu ar pusi gadu laikā.

Daugavpils ceļā uz pilsētnieka kartes ieviešanuSilvija Smagare

  “Tas ir valsts līmeņa projekts, kur VARAM sadarbībā ar pašvaldībām veido šo sistēmu, kur būs ne tikai pašvaldību atvieglojumi, bet arī valsts noteiktie atvieglojumi. Pie tam ar šo karti valsts noteiktos atvieglojumus iedzīvotāji varēs saņemt ne tikai Daugavpils teritorijā, bet visā Latvijā. Tas ir saistīts ar bankas karti, pie tam ''MasterCard'' ir viens no karšu veidiem, nevis kādas konkrētas bankas izsniegtā karte. Līdz ar to tas ir visperspektīvākais. Šobrīd runa ir par kopējo summu 300 000 eiro, kas ietver gan sistēmas izstrādi, gan arī sākotnējās sistēmas palaišanas izmaksas. Un ir svarīgi, ka ir iespēja saņemt valsts aizņēmumu 75 % apmērā," saka Daugavpils domes Attīstības komitejas priekšsēdētāja Inguna Kokina.

  Daugavpils domē norāda, ka gribētos, lai šī sistēma visā valstī darbotos un cilvēki varētu saņemt ne tikai atlaides sabiedriskajā transportā, bet arī skolēnu ēdināšana tiktu nodrošināta, drošības sistēmas skolā, bērnudārzos un viss, kas patiesībā būtu vajadzīgs šodienas pašvaldībai. Gala termiņš, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi, ir 2023. gada 1. janvāris, bet Daugavpilī varētu saņemt to agrāk.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti