Dienas ziņas

Palīdzot sagatavoties skolai, izmaksas pieaug arī pašvaldībām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Badastreiki nelegālo migrantu centrā

Daugavpils aizturēto migrantu centrā ziņo par badastreikiem; vadība tos sauc par retiem un īslaicīgiem

Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī tiek rīkoti badastreiki. Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” publiski paziņojusi, ka esot saņemta informācija arī par vardarbību. Centra vadība to kategoriski noliedz un norāda – protesti mēdz būt, bet tie ir īslaicīgi un tiek kontrolēti.

Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils" iespējams izmitināt 84 personas. Pašlaik tur uzturas 26 cilvēki. Pašreizējie iemītnieki ir no Šrilankas, Irānas un Nigērijas.

Gadījumos, kad aizturētie nav apmierināti ar aizturēšanas nosacījumiem, tiek uzsākti bada streiki. Tas gan notiekot reti. Pēdējais bada streiks uzsākts 7. augustā un noslēdzies jau nākamajā dienā.

Bet organizācijas “Gribu palīdzēt bēgļiem” rīcībā esot skaudrākas ziņas. “Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, pēc šī bada streika uzsākšanas, kas sākās 7. augustā, 8. augustā pret šiem cilvēkiem, iespējams, ir notikusi neadekvāta izturēšanās,” pastāstīja biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” izveidotājs Egils Grasmanis.

Savukārt centra priekšnieks Jurijs Ivanovs kategoriski noraidīja vardarbību viņa vadītajā iestādē: “Tā nav taisnība. Sadzīves apstākļi centrā ir ļoti labi, es pat teikšu – kā viesnīcā. Cilvēki ir nodrošināti ar pārtiku. Ja viņi grib papildus gatavot, tad ir piemērota virtuve, viņi var iegādāties pārtiku par savu naudu. Viņiem ir sava istaba, kura aprīkota ar dušas telpām un tualeti.”

Vaicājot par pierādījumiem iespējamai vardarbībai aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā “Daugavpils”, biedrības pārstāvim tādu gan neesot. “Šobrīd tiek gatavoti iesniegumi tiesībsargājošām iestādēm par šiem mums zināmajiem faktiem, attiecīgi cilvēki sniedza iekšā sūdzības. To lai skaidro tiesībsargājošās iestādes,” sacīja Grasmanis.

Kad šie dokumenti tiks iesniegti un vai tajos būs arī kaut kādi fakti, kas spētu pierādīt vardarbību, nav zināms.

Tomēr to, ka badastreiki notiek, centrā atzina, norādot – tie notiek reti un noris neilgi. “Piemēram, 2021. gadā bija trīs gadījumi un 2022. gadā arī trīs gadījumi. Un visos sešos gadījumos bada streiks bija izraisīts tāpēc, ka personas nebija apmierinātas ar aizturēšanas nosacījumiem,” apgalvoja Ivanovs.

Badastreika pieteikšanas gadījumā centra priekšnieks organizē medicīnisko apskati un medicīnas darbinieka nepārtrauktu novērošanu. “Tam mums ir paredzēts medicīnas izolators, kur mēs ievietojam tos cilvēkus. Un tad notiek medicīniska novērošana un sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība,” sacīja Ivanovs.

Robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone komentārus par to, vai otrā nelegālo migrantu izmitināšanas centrā “Mucenieki” arī ir bijuši badastreiki, nesniedza. Viņa vien norādīja, ka dzīvošanas apstākļi abos centros ir vienādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti