Dienas ziņas

Izbraukuma vakcinācija laukos uzņem tempu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krasi pieaug bēru skaits

Daugavpilī un citās lielajās pašvaldībās pēdējā mēneša laikā krasi pieaudzis bēru skaits

Daugavpilī vēl nesen vidējais bēru skaits mēnesī bija nedaudz vairāk par 100, bet tagad tas jau tuvojas 200. Pašvaldībā sāk domāt, kā rīkoties, ja šāda drūma tendence turpināsies. Arī citās lielākajās pašvaldībās pēdējā mēneša laikā pieaudzis bēru skaits. 

Lai gan šonedēļ mirstības rādītāji Daugavpils reģionālajā slimnīcā beidzot ir kritušies, visu oktobri, kā arī vēl pagājušo nedēļu, tie tik un tā saglabājās augsti. Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs ir bažīgs, vai drīzumā pēc mājsēdes atcelšanas situācija neatkārtosies un vai Covid-19 morgs nebūs pārpildīts.

“Ja mēs runājam par ierasto laiku pirms situācijas uzlabošanās, kā arī to situāciju, kuru sagaidām pēc “lokdauna” atcelšanas, principā mēs tiekam galā, tikai pateicoties tām izmaiņām, ko ieviesa rajona pašvaldības, kā arī vietējās pašvaldības, lai nodrošinātu laicīgu apbedījumu procesu nodrošināšanu,” norādīja Semjonovs.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” akcentēja, ka attiecībā uz Covid-19 upuriem patlaban problēmas ar mirušo apbedīšanu nerodas, tomēr pilsēta vēlas iedzīvotajiem parādīt patieso situāciju ar Covid-19 infekcijas izraisītajām sekām un mudināt iedzīvotājus vakcinēties pret vīrusu.

Savukārt apbedījumu apsaimniekotājs pilsētā uzsvēra – lai cik skarbi neskanētu, darba pilnas rokas.

SIA “Labiekārtošana-D” rituālo pakalpojumu iecirkņa pārstāve Alla Semjonova pastāsīja:

“Vidēji var teikt tā – no 100 līdz 120 bērēm mēnesī. Izvērtējot kopš rudens sākuma, jau septembrī bija pāri 130, 140. Un oktobrī mums sanāca 180.”

Viņa atzīmēja, ka papildu apbedījuma vietas tiek veidotas gadu uz priekšu. Šobrīd Daugavpilī ir iezīmētas 1500 apbedījumu vietas, no kurām pāri par 500 vietu ir gatavas tūlītējai izmantošanai. Par skarbo realitāti stāstīja arī kaprači, sakot, ka tādu mirstību viņi savās darba gaitās vēl nav pieredzējuši. “Labiekārtošana-D” kapracis Deniss sacīja: “Patlaban situācija ir bēdīga. Pilsētā mirst ļoti daudz cilvēku. Ir jāvakcinējas.”

Arī apbedīšanas firmā SIA “G.Grantis” atklāja, ka iepriekšējā mēnesī bijis rekordliels apbedīto skaits. Uzņēmuma pārstāve Olga Muižniece sacīja: “Ja salīdzinām ar iepriekšējo gadu, tad decembrī bija liels mirušo skaita pieaugums, bet šogad tas ir sācies jau oktobrī.”

Aina ir līdzīga arī citās pašvaldībās. Liepājā bēru skaits pēdējā mēneša laikā palielinājies par 35%, Jelgavā un Valmierā par 39%.

Visās pašvaldībās atzina, ka tendence ir drūma un, iespējams, nākotnē būs jādomā pat par kapsētu paplašināšanu. 

Pagājušajā mēnesī mūžībā devušies 533 cilvēki, kuriem bija Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt