Dienas ziņas

Kuldīgas skolēni sāk labdarības akciju

Dienas ziņas

Saldū pabeigts deinstitucionalizācijas projekts

Pārtikas paku vietā – pārskaitījumi uz kontu

Daugavpilī skolēnu pārtikas paku vietā pusdienu naudu ieskaitīs vecāku bankas kontā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Daugavpilī pieņemts lēmums, ka 7.–12. klašu skolēniem attālināto mācību laikā nevis izsniegs pārtikas pakas vai piegādās siltas pusdienas, bet pusdienu naudu ieskaitīs vecāku bankas kontā.

Pašvaldībā uzskata, ka tas ir labākais risinājums šajā situācijā, jo vecākiem nebija vienprātības par iepriekš izsniegto pārtikas paku saturu un produktu daudzumu. Taču ir grūti paredzēt, vai kontā ieskaitītā nauda tiks tērēta pareizajam mērķim.

Pārtikas pakas 7.–12. klašu skolēni Daugavpilī nesaņem jau no novembra vidus. Tagad nauda, kas paredzēta skolēnu ēdināšanai, reizi mēnesī tiks pārskaitīta bērnu vecākiem.

Kopējā summa ir aptuveni 30 eiro mēnesī, ko veido, sasummējot kopā vienas dienas pusdienu izmaksas. 

“Varbūt tas arī labi. Vienkāršāk. Saņem naudu un vajadzīgo nopērc. Pakā var būt arī kaut kas tāds, kas bērnam nepatīk,” sacīja daugavpiliete Natālija.

“Es domāju, ka šeit būs tik viedokļu, cik vecāku, jo mums ir marta pieredze – esam gatavojuši arī pakas un  arī  maksājuši naudā. Vieni labprāt vēlētos izmantot šos finanšu līdzekļus pēc saviem ieskatiem, citi priecājas par piešķirtajām pārtikas pakām,” skaidroja Daugavpils izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļas vadītāja Ināra Sprindžuka.

Kā pusdienu nauda izlietota, atskaites vecākiem nebūs jāsniedz, tomēr ir bažas, ka sevišķi nelabvēlīgajās ģimenēs vecāki to varētu izmantot citam mērķim.

Tāpēc šīs ģimenes uzraudzīs sociālā dienesta darbinieki.

Daugavpils Sociālā dienesta pārstāve Marina Gerasimova norādīja, ka nelabvēlīgās ģimenes uzraudzīs: “Ģimenes asistenti palīdz vecākiem vadīt mājas saimniecību, bērnu aprūpi un palīdz plānot ģimenes budžetu. Līdz ar to šīs ģimenes ir dienesta uzraudzībā par naudas līdzekļu izlietojumu, lai bērnam būtu nodrošinātas pamatvajadzības.”

Šī gada pirmajā pusgadā Daugavpilī sociālo darbinieku uzraudzībā bija 186 augsta sociālā riska ģimenes. Lai varētu izsekot pārkāpumiem, sociālais dienests sadarbojas arī ar skolu sociālajiem pedagogiem un psihologiem. Tomēr šobrīd, mācoties mājās, skolēnam, iespējams, nav iespējas būt tik atklātam par situāciju ģimenē, tāpēc risks, ka problēma netiks identificēta laikus, ir lielāka. Līdz ar to arī kaimiņi aicināti būt vērīgi. 

Pagaidām pašvaldība neplāno ieviest naudas pārskaitījumu 5.–6.klašu skolēnu vecākiem, viņi joprojām saņems pārtikas pakas. Bet mazāko klašu bērni nemācās attālināti, tāpēc turpina pusdienot skolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti