Sadaļas Sadaļas

Daugavpilī siltuma nodrošināšanai ziemā ņem kredītu

„Daugavpils siltumtīkli” ņem 4,3 miljonu eiro lielu kredītu, lai norēķinātos par gāzi un varētu nodrošināt siltumu pilsētniekiem gaidāmajā ziemā.

Kredītlīnija nepieciešama, lai laicīgi norēķinātos par apkurei nepieciešamo gāzi un, ņemot vērā patērētāju parādus par siltumu, kas sniedzas vairāk nekā 3,5 miljonu eiro apmērā. Uz iedzīvotāju maciņiem šajā sezonā kredīta ņemšana neatsauksies, jo sakarā ar gāzes cenu izmaksas varētu būt pat par 20% mazākas kā pērn. Tā lēš Daugavpils siltuma ražotājs. Taču daudz kas atkarīgs arī no ziemas bardzības.

Tikmēr iedzīvotājiem ar rēķinu apmaksu klājas dažādi. Daļa mēģina dzēst iekrājušos parādus, taču to izdodas izdarīt tikai daļēji. Tomēr svarīgākais ir maksāt un ziemā garantēti saņemt siltumu.

1.septembrī patērētāju parāds, kā stāsta uzņēmuma AS „Daugavpils siltumtīkli” valdes loceklis Andrejs Kuzņecovs, bija 3,645 miljoni eiro. Pērn tas bija par 40 000 eiro mazāks. Taču, raugoties uz maksājumu intensitāti, uzņēmums cer, ka parāda summa mazināsies. „Pēdējā mēnesī jūtams lielāks parāda summas atmaksas apjoms, nekā pērn. Mums „ X” punkta atskaite ir 1. oktobris. Uz šo datumu ceram apkures sezonu sākt līdzīgi kā pagājušajā gadā,” saka Kuzņecovs.

Tieši iedzīvotāju parādi par patērēto siltumu un garantija, ka par siltuma ražošanas izejmateriālu - gāzi izdosies samaksāt laicīgi, arī liek uzņēmumam izmantot kredītlīniju. Tā jau ir ierasta prakse, atzīst Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Tas nenozīmē, ka viss 4,3 miljoni eiro lielais kredīts tiks iztērēts pilnā apjomā. Tā būs iespēja lietot apgrozījuma līdzekļus tik, cik nepieciešams, lai samaksātu par izejvielām.  „Mūsu maksājumi „Latvijas Gāzei” ir ātrāki, nekā tos veic mūsu iedzīvotāji. Attiecīgi ziemas periodā, kad strauji pieaug gāzes patēriņš, notiek atrāviens no tā, ko maksā mūsu siltuma patērētājs. Tāpēc ik gadu mēs izmantojam kredītlīniju un patērēto pilnībā dzēšam gada laikā, līdz nākamās apkures sezonas sākumam,” situāciju skaidro Kuzņecovs.

Gāze ir teju vienīgais siltuma ražošanas avots Daugavpilī. Arī siltuma un gāzes patēriņš pilsētā ir liels un Latvijā vēl lielāks tas ir tikai Rīgā. Šogad siltums Daugavpilī būs lētāks,  pateicoties tieši gāzes cenai. „Šo ziemu mēs sagaidām cerīgi, ar 20% tarifu samazinājumu, ko sekmē tieši gāzes cenas kritums. Pēc „Latvijas Gāzes” prognozēm tendence uz zemo cenu saglabāsies, un tas nozīmē, ka tarifs – 51 eiro par megavatstundu bez PVN - arī saglabāsies,” atzīmē Kuzņecovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt