Dienas ziņas

Meņģelsone: Nav pārliecības par izstrādātu energoneatkarības plānu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem pludmale nepieejama

Daugavpilī pludmale arī pēc labiekārtošanas nav pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Cilvēki ar kustību traucējumiem jau vairāk nekā septiņus gadus gaida, kad pludmale Daugavpilī tiks pielāgota tā, lai arī viņiem tā būtu pieejama. Iztērējot 169 000 eiro, Daugavpils dome it kā iekārtoja vidi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet patiesībā viņiem tā arī nav iespējas baudīt pilnvērtīgu peldēšanās prieku. Daži gan ar grūtībām ir iemanījušies nokļūt ūdenī, bet daudzi ratiņkrēslos sēdošie joprojām tikai noskatās no krasta.

"Kādreiz multfilmā teica: mēs taisījām, taisījām, bet visu gatavu nedabūjām. Tā arī šodien izskatās, ka it kā ir daudz kas paveikts, bet daudz kas nav pārdomāts," tā par it kā labiekārtoto pludmali saka Daugavpils invalīdu biedrības "Ilgas" valdes priekšsēdētāja Anna Stankeviča, kura jau septiņus gadus mēģina panākt iespēju arī cilvēkiem ratiņkrēslos baudīt peldēšanos. 

Brīdī kad "ReTV" ierodas Daugavpils Stropu ezera pludmalē, pašvaldības policisti un glābēji mēģina saprast, kā darbojas krēsls, kurš palīdz ratiņkrēslā esošam cilvēkam nokļūt ūdenī, bet nekas neizdodas.

Izrādās, objekts nemaz nav nodots ekspluatācijā, bet nekāda informācija par to neliecina, un personas ar kustību traucējumiem ir ieradušās, lai dotos peldēt, taču nekā.

"Pagaidām neesmu mēģinājusi, bet dažas dienas iepriekš vēl nekas nedarbojās. Vienkārši nebija bateriju vai kaut kas tamlīdzīgs," piebilda Silvija Lielbārde, kura pārvietojas ratiņkrēslā.

Silvijai iekārtu aizliedz izmantot pašvaldības policisti. Tomēr brīdi vēlāk pēc "ReTV" izrādītās intereses par neiekārtoto pludmali ātri vien  ierodas būvfirmas PS "Aviron" pārstāvis, kurš sevi nosauc vārdā Sergejs, uzvārdu atsakoties nosaukt. Viņš Silvijai tomēr ļauj izmēģināt uzstādīto, bet ekspluatācijā nenodoto iekārtu. Vīrietis gan nemākot valsts valodu un kameras priekšā runāt atteicās.

"Nu gribējās, lai ātrāk tas viss notiktu. Un slikti ir tas, ka tur nav kušete – guļamā vieta, kur var pārģērbties. Tur ir tikai krēsls. Es, piemēram, uz krēsla varu pārģērbties, bet arī grūti ir. Uz kušetes ir vislabākais. Man patīk, ka ir uztaisīts, bet žēl, ka ne līdz galam," sacīja Lielbārde.

Daugavpils pilsētas domē, kas ir objekta pasūtītājs, tā arī nespēj atbildēt, kāpēc ir radusies situācija, ka objekts tomēr nav pielāgots invalīdu vajadzībām. Vien to, ka atbildība jāuzņemas būvniekiem.

"Noteikti tā ir būvuzņēmēja, teiksim, varbūt neizdarība. Kamēr vēl nav saņemta atzīme par būvobjekta nodošanu ekspluatācijā, tātad šī atbildība gulstas uz būvuzņēmēju," sacīja Daugavpils domes Īpašuma pārvaldīšanas departamenta vadītāja Ivonna Funte.

Pēc mediju intereses vietvara tagad veikšot pārrunas ar būvuzņēmēju, un objekts tuvāko nedēļu laikā tikšot nodots ekspluatācijā.  Daugavpils būvvaldes vadītājas vietniece Nadežda Giptere atklāja, ka, lai gan objekts nav nodots ekspluatācijā, tas nav bīstams, un solīja, ka tuvākajās dienās visi dokumenti tikšot sakārtoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti