Daugavpilī ar Lāčplēsi spēkosies arī trīs bijušie mēri un universitātes rektors

3. jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Daugavpils pilsētā iesniegti 13 saraksti ar kopumā 190 deputātu kandidātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija. Līdztekus pašreizējam pilsētas mēram Jānim Lāčplēsim par varu pilsētā cīnīsies arī trīs bijušie pilsētas vadītāji, kā arī Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis.

Otrais numurs sarakstā ir volejbola sporta kluba "DU" valdes loceklim Jānim Dukšinskim. Viņš saskaņā CVK pieejamo informāciju 2013.gada vēlēšanās domē iekļuva no "Attīstības partijas" saraksta.

Trešais numurs "Latgales partijas" sarakstā arī ir pašreizējais domes deputāts, augstskolas RISEBA pasniedzējs Vladislavs Bojarūns. Viņam, kā ziņots iepriekš, Daugavpils tiesa pērn beigās pēc Valsts valodas centra pieteikuma atņēma deputāta mandātu nepietiekamo valsts valodas zināšanu dēļ. Bojarūns tagad pieteikumā dalībai vēlēšanās savas latviešu valodas prasmes novērtējis kā labas.

"Latgales partijas" sarakstā ir vēl viens pašreizējais domes deputāts, SIA "Daugavpils Olimpiskais centrs" valdes loceklis Nikolajs Ignatjevs. Viņš, kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs, 2016.gada martā domē nokļuva pēc tam, kad no domnieka amata atkāpās viņa toreizējais partijas biedrs – no "Saskaņas centra" saraksta domē ievēlētais Aleksejs Nikolajevs.

Tāpat "Latgales partijas" sarakstā ir divi citi pašreizējie domnieki – Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks un Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Reinis Joksts.

"Latgales partija" savā priekšvēlēšanu programmā norādījusi vairākas prioritātes, kā pirmā minēta atbalsts ģimenēm ar bērniem.

 • Partija "Saskaņa" vēlēšanām pieteikusi 17 deputātu kandidātus ar 12. Saeimas deputātu Andreju Elksniņu saraksta galvgalī.

Otrais numurs sarakstā ir Nodarbinātības valsts aģentūras Daugavpils filiāles vadītājam Valērijam Kononovam, bet trešais numurs – SIA "Stream Labs" Mārketinga departamenta vadītājai Marjanai Ivanovai-Jevsejevai.

"Saskaņas" sarakstā sestais numurs ir pašreizējam domes deputātam, Daugavpils 15. vidusskolas direktoram Anatolijam Gržibovskim. Viņš "Saskaņas" sarakstā ir vienīgais no četriem politiķiem, kas 2013.gada vēlēšanās domē ievēlēti no "Saskaņas centra" saraksta.

"Saskaņa" savā priekšvēlēšanu programmā minējusi daudzas prioritātes, kā pirmā norādīta bezmaksas sabiedriskā transporta un pilsētnieka kartes ieviešana.

Otrais numurs sarakstā arī ir pašreizējais Daugavpils domes deputāts, Daugavpils reģionālās slimnīcas nodaļas vadītājs Vladimirs Borisjonoks, kurš 2013.gada vēlēšanās pilsētas vadībā nokļuva no partijas "Alternative" saraksta. Savukārt trešais numurs ir Daugavpils pilsētas Sociālā dienesta sociālās mājas vadītājai Irēnai Šuļgai.

NSL savā priekšvēlēšanu programmā par galveno darba prioritāti norādījusi "Daugavpils iedzīvotājiem augsta dzīves līmeņa nodrošinājumu".

Partija "Gods kalpot mūsu Latvijai" sarakstā ir 18 deputātu kandidāti. Saraksta līdere ir bijusī Daugavpils pilsētas mēre, tagadējā Daugavpils pilsētas domes deputāte Rita Strode, kas 2013.gadā domē ievēlēta no "Attīstības partijas" saraksta.

Otrais numurs sarakstā ir SIA "Rīgas ūdens" valdes loceklim Vitālijam Aizbaltam, bet trešais – Daugavpils 17. vidusskolas direktoram Ivaram Šķiņčam.

Partija priekšvēlēšanu programmā norādījusi daudzus darbības virzienus ekonomikā, izglītībā, veselības aprūpē, labklājībā un citās jomās.

 • Vēlēšanās kandidē vēl viena bijusī pilsētas mēre – Latgales Lietišķo sieviešu apvienības vadītāja Žanna Kulakova. Viņa vadīja pilsētu līdz 2013. gadam, bet toreiz pašvaldību vēlēšanās no "Mūsu partijas"/Reformu partijas saraksta domē neiekļuva. Tagad Kulakova ir partijas "Vienoti Latvijai" saraksta līdere.

Otrais numurs sarakstā ir "Valsts nekustamo īpašumu" namu pārvaldniekam Jāzepam Uļjanovam, bet trešais – Veselības inspekcijas Latgales kontroles nodaļas vecākajai inspektorei Anfisai Jakovļevai. Kopumā šajā sarakstā ir 14 deputātu kandidāti.

Partija priekšvēlēšanu programmā kā vienu no prioritātēm norādījusi mazā, vidējā un lielā biznesa un uzņēmējdarbības attīstību.

 • Vēlēšanās kandidē vēl viens bijušais Daugavpils domes mērs, no Zaļo un zemnieku savienības saraksta 12. Saeimā ievēlētais Rihards Eigims. Viņš vēlēšanās Daugavpilī ir partijas "Mūsu partija" saraksta līderis. Kopumā šajā sarakstā ir 18 deputātu kandidāti.

Otrais numurs sarakstā ir šīs partijas priekšsēdējai, Daugavpils medicīnas koledžas direktorei Līvijai Jankovskai, bet trešais - Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Komunālās saimniecības pārvalde" Tehniskās nodaļas vadītājam Igoram Prelatovam. Piektais sarakstā ir pašreizējais domes deputāts Aleksandrs Samarins, kurš 2013.gadā domē ievēlēts no "Saskaņas centra" saraksta.

Priekšvēlēšanu programmā "Mūsu partija", līdzīgi kā "Saskaņa", sola ieviest daugavpilieša karti, bezmaksas braukšanu pilsētas sabiedriskajā transportā un citu.

 • Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā ir 15 deputātu kandidāti. Saraksta līderis ir Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis.

Seko Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska un AS "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" valdes loceklis Gatis Kamarūts.

ZZS priekšvēlēšanu programmā minētais mērķis ir "sakārtot un uzlabot dzīves vidi visos pilsētas mikrorajonos, kā arī saliedēt pilsētas iedzīvotājus, nedalot tos tautībās, ticībās vai sociālajos līmeņos".

 • Savukārt partijas "Alternative" saraksta līderis vēlēšanās Daugavpilī ir bijušais Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāts, tagad SIA "Historical Museum" valdes loceklis Aleksandrs Mirskis.

Otrais sarakstā ir pašreizējais Daugavpils domnieks, SIA "CSDA" direktors Viktors Pučka, bet trešā – partijas "Alternative" vadītāja un SIA "Starptautiskais mediju nams" valdes locekle Anita Laizāne. Kopumā šajā sarakstā pieteikti 11 deputātu kandidāti.

Partijas priekšvēlēšanu programmā norādītā prioritāte – "pašvaldības uzmanības centrā pašvaldības iedzīvotāji, visas pilsētā dzīvojošās tautības un viņu vajadzības un uzņēmumi, kuri rada pašvaldībā darbavietas, nodrošinot iedzīvotājus ar darbu".

 • Partija "Vienotība" vēlēšanām Daugavpils pilsētā iesniegusi sarakstu ar pieciem deputātu kandidātiem. Saraksta augšgalā ir Daugavpils Universitātes Mākslas zinātņu institūta dizaina speciālists Māris Strautmalis. Seko Daugavpils Universitātes rektora palīdze Sanita Dregiša un Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lietvede Kristīne Bule. Arī pārēji divi kandidāti ir no Daugavpils Universitātes.

"Vienotība" savā priekšvēlēšanu programmā sola sekmēt "dažādu sabiedrības grupu un kopienu saliedēšanos", veidot "Daugavpils īpašo identitāti" un panākt "atpazīstamību".

 • Partija "Latvijas Krievu savienība" vēlēšanām pieteikusi 16 deputātu kandidātus. Saraksta līderis ir pašreizējais Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs, kurš 2013.gadā domē ievēlēts no partijas "Daugavpils atdzimšana" saraksta. Otrais numurs sarakstā ir  SIA "Pars Termināls" programmētājam Aleksandram Ļivčakam, bet trešais – IK "Prime Travel" direktoram Valērijam Oščenkovam.

Partijas priekšvēlēšanu programmā norādītais mērķis "ir radīt apstākļus labklājības pieaugumam un komfortablas dzīves vides ierīkošanai katram daugavpilietim".

 • Kristīgi demokrātiskā savienība izvirzījusi 14 deputātu kandidātus. Pirmais sarakstā ir "SG&SP" prokūrists Sergejs Parfjonovs, otrais - SIA "MIZIFF" valdes loceklis Mihails Ziziļevs. Trešā sarakstā ir bezdarbniece Anna Borisova.

Partija savā priekšvēlēšanu programmā sola nodrošināt "interesantu un atraktīvu dzīvi jaunatnei uz vietām pašvaldībās", rūpēties par vecāko paaudzi un citu.

 • Partija "Latvijas attīstībai" iesniegusi sarakstu ar septiņiem deputātu kandidātiem. Saraksta līderis ir SIA "A.D.Streem" un SIA "Granit-ART" valdes loceklis Aleksandrs Davidāns. Otrais numurs ir Daugavpils Universitātes projektu koordinatorei Zanei Zariņai, bet trešais – AS "G4S Latvija" operatīvo grupu vecākajam Ruslanam Bļiznakovam.

Partija savā priekšvēlēšanu programmā sola izveidot "Daugavpili par perspektīvu, strādājošu, pievilcīgu pilsētu".

 • Eiroskeptiķi-Rīcības partija pieteikusi 18 deputātu kandidātus. Saraksta līderis ir SIA "Piton-D" valdes loceklis un Latgales mazākumtautību kopienas vadītājs Igors Bēniņš. Otrais sarakstā ir SIA "Piton-D" prokūrists Germans Rjazancevs, bet trešais numurs ir Salienas vidusskolas pirmsskolas matemātikas skolotājai Ilonai Vasiļjevai.

Partijas priekšvēlēšanu programmā izvirzītie galvenie uzdevumi, "lai novērstu mūsu valsts katastrofu, - atbrīvosim Latviju no pazemīgās pakļautības eirokomisāru prasībām, kas apdraud Latvijas sabiedrības drošību un tradicionālās vērtības: kristīgo morāli, ģimeni un kultūru. Izstāsimies no NATO bloka".

Jau ziņots, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2013.gadā Daugavpils pilsētā iesniegti 11 partiju kandidātu saraksti. Gan "Saskaņas centrs", gan "Latgales partija" pašvaldību vēlēšanās Daugavpils domē ieguva pa četriem deputātu mandātiem. Pa divām deputātu vietām Daugavpils domē ieguva "Alternative" un Attīstības partija, bet pa vienai - Daugavpils atdzimšanas partija, Sociālā taisnīguma partija/"Tautas kontrole" un "Daugavpils - mana pilsēta".

Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)

+ -

Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)

+ -

Iemaksātāji (-) un saņēmēji (+) pašvaldību izlīdzināšanās fondā 2017.gadā (Avots: FM)

+ -

Lielākie ES fondu (ERAF, ESF, KF) projekti. (Avots: RAIM)

 • Daugavpils autotransporta mezgls (Vidzemes, Piekrastes, A. Pumpura, Višķu iela)

  • ES līdzfinansējums: 28 859 903€
  • Kopējais finansējums: 34 806 053€
 • Ūdenssaimniecības attīstība Daugavpilī, III kārta

  • ES līdzfinansējums: 14 700 411€
  • Kopējais finansējums: 25 299 409€
 • Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija

  • ES līdzfinansējums: 9 785 221€
  • Kopējais finansējums: 17 862 286€

Pašvaldību administratīvie izdevumi (eiro uz 1 iedz.). Vidējais rādītājs no 2013.-2015.g (Avots: VARAM)

+ -

Visi priekšmeti, visas skolas 2016.gadā (Avots: VISC dati, LTV aprēķini)

+ -

Personu skaits % no kopējā iedzīvotāju skaita 2015.gadā (Avots: RAIM aprēķini)

+ -