Dienas ziņas

Liepājnieki sašutuši par eļļas fabrikas daļēju nojaukšanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atceļ daudzdzīvokļu mājas izsoles rezultātus

Daugavpilī aizdomas par nelikumīgu vienošanos par 1 eiro nopirktās ēkas izsolē; ēku sakārtos pašvaldība

Daugavpilī jau ilgu laiku tiek apspriests jautājums par deviņu stāvu ēku, kura pirms vairākiem gadiem tika būvēta, bet netika pabeigta. Nama saimnieki to nespēja uzturēt, un par vienu eiro tā tika pārdota pašvaldībai. Deputāti vēlāk lēma to pārdot izsolē. Tagad izsoles rezultāti liekot domāt par vienošanos pretendentu starpā, tāpēc pašvaldība nolēmusi namu paturēt savā īpašumā, lai to pabeigtu un papildinātu dzīvojamo fondu. 

Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēmuši lēmumu neapstiprināt izsoles rezultātus par deviņstāvu mājas pārdošanu. Pircējs, kurš izsoli uzvarēja, bija uzņēmums “Biplan Group”, solot par māju 467 500 eiro ar maksājuma samaksas termiņu uz nomaksu uz gadu. Tā kā domes vadība par izsoles norisi bija saņēmusi sūdzības un ir aizdomas, ka notikusi pretendentu vienošanās, par to jau informētas arī tiesībsargājošās iestādes. Deviņus stāvus augsto namu, tomēr paturot pašvaldības īpašumā, tajā varētu sagatavot 110 dzīvokļus, lai nodrošinātu dzīvojamo fondu ģimenēm, piesaistītajiem dažādu jomu speciālistiem un citiem interesentiem, kuriem nepieciešama mājvieta pilsētā.

“Šis ir ļoti pareizs, manuprāt, šī īpašuma attīstības veids, jo citi īpašumi, kas ir mūsu rīcība un kurus varētu izmantot šī uzdevuma risināšanai, nebūs tik labi un nebūs tik efektīvi. Tur vecie dzīvokļi, kas ir dažādos pilsētas mikrorajonos, viņus būs izmantot gan dārgāk, gan arī ne tik efektīvi. Otrkārt, par pašu procedūru, par to, ka šajā gadījumā mēs neapstiprinājām izsoles rezultātus, tas ir pats par sevi skaidrs, it sevišķi gaidot tiesībsargājošo iestāžu lēmumu,’’ stāstīja Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis.
 
Viens no iespējamiem iemesliem, kāpēc vispār pašvaldība plānoja ēku pārdot, izskanējis, ka Daugavpils dzīvokļu un komunālas saimniecības uzņēmums neesot vēlējies uzņemties mājas apsaimniekošanu un remonta veikšanu, kā arī tas, ka tam nav līdzekļu ēkas pārbūvei. Uzņēmuma pārstāvis gan apgalvo pretējo un apstiprina, ka ir gatavi gan remontēt, gan apsaimniekot namu, ja tiks atrasti līdzekļi.

“No mūsu puses nebija nekāda atteikuma, bija vēstule uz domi, kur bija dažādi jautājumi no mūsu puses. Viens no tiem bija, no kurienes ņemt finansējumu. Mēs kā uzņēmums nevaram ņemt kredītu un pēc tam viņu uzkārt uz mūsu pilsētnieku pleciem. Ja tas jautājums būs atrisināts, ja, piemēram, dome ņems kredītu vai no kaut kādiem fondiem, mēs esam gatavi taisīt remontu kaut šodien,” stāstīja Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma tehniskais direktors Igors Bēniņš.   

Būvniecības darbi būs iespējami, domei galvojot aizdevumu Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumam. Īpašuma attīstībai pašvaldība plāno izveidot darba grupu, lai saprastu, kā rīkoties tālāk, jo šī gada budžetā lieku līdzekļu ēkas sakārtošanai nav, bet tie tiks meklēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt