Daudzskaitlīgās bruņoto spēku mācības «Namejs» sestdien ielās aizrit bez starpgadījumiem

Gandrīz 10 000 dažādu bruņoto spēku dalībnieku turpina militārās mācības “Namejs 2021”, bet sestdien Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri un citi militāro dienestu pārstāvji ir redzami ielās, kur prasmes tiek pārbaudītas reālos apstākļos. 

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns skaidroja, ka par mācībām iepriekš informētas gan pašvaldības, gan iedzīvotāju organizācijas, tomēr viņš atzina, ka daļu sabiedrības sestdien satraukuši daudzskaitlīgie militāristi.

Kaspars Pudāns par sestdienas uzdevumiem
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

“Karavīri un zemessargi ir ielās. Tas ir mērķtiecīgs pasākums, mums pašiem trenējoties, lai mēs iegūtu iemaņas un prasmes mums paredzamā darbības vidē, kur tieši Rīgas zemessardzes brigāde ir gatavojusi savu uzdevumu izpildei. Es vēlos aicināt visus iedzīvotājus neuztraukties par to, ja viņi redz karavīrus, zemessargus, ielās pārvietojoties, gan tehnikā, gan ārpus tās ar ieročiem. Skaidrs, ka uzdevumu izpildē mēs lietojam arī mācību munīciju un imitācijas līdzekļus, kas nav bīstami cilvēku veselībai, tas rada tikai troksni,” sacīja Pudāns. 

Savukārt piektdien militāro mācību "Namejs" laikā Ādažu poligonā negadījumā cietuši trīs sabiedroto spēku karavīri. Viens karavīrs pēc medicīniskās apskates izrakstīts no ārstniecības iestādes. Savukārt divi cietušie turpinās ārstēšanos slimnīcā, viņu veselības stāvoklis esot vērtējams kā stabils. Nacionālie bruņotie spēki sākuši izvērtēt notikušo.

KONTEKSTS:

No 30.augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, kuras scenārijā apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”. 

Militārajās mācībās “Namejs 2021” piedalās aptuveni 9300 dalībnieku no 17 valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti