Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Vaivaru» ambulatorā rehabilitācija – Rīgā

Darbu Rīgā sākusi centra «Vaivari» Ambulatorās rehabilitācijas klīnika

Piektdien, 26.aprīlī, darbu Rīgā sākusi Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” Ambulatorās rehabilitācijas klīnika.

Tajā turpināt atveseļošanos varēs ikviens, kurš jau saņēmis stacionāro pakalpojumu Vaivaros vai  ārsta norīkojumu sākt rehabilitāciju ambulatori. Tas palīdzēs nepārtraukt  slimnīcā sāktos vingrinājumus, lai atgūtu spējas staigāt, runāt un kustēties.

Rehabilitācijā svarīga ir nepārtrauktība - pēc iespējas ātrāk uzsākt rehabilitāciju, kad ārstēšana slimnīcā beigusies. Un turpināt to, arī kad valsts vai paša apmaksātās dienas rehabilitācijas centrā ir aiz muguras.

To apliecina arī centra vadītāja Anda Nulle  - ir vadlīnijas, kas ļauj sadalīt pacientu plūsmu akūtajos un hroniski slimajos pacientos. Pirmie, pacienti pēc insulta vai traumas,  gaidīt nevar, un viņus novirza ātrāk.

"Rehabliitācija nav neatliekamā palīdzība. Ir, kam uzreiz, ir, kam var atlikt. Un arī intensitāte ir atšķirīga. Pietrūks vienmēr," saka Nulle.

Centrā tiek lietots eksoskelets, kas visbiežāk nepieciešams pacientiem pēc insulta un muguras smadzeņu bojājumiem un pēc citām neiro saslimšanām.

Otras gudrās iekārtas ir  uz sensoriem balstītas tehnoloģijas, kas paredzētas satvēriena, pirkstu spēka un līdzsvara trenēšanai. 

"Pacients veic uzdevumu. Bet ekrānā redz spēli – lasa ābolus no koka. Pacientam interesanti. Citi saka bērniem – seniori un pieaugušie aizraujas," stāsta Ambulatorās rehabilitācijas klīnikas vadītāja Evita Legzdiņa.
 
Jaunās klīnikas caurlaidības griestus te vēl nevar pateikt, jo kvotas ierobežo iespēju saņemt valsts apmaksāto pakalpojumu. 

Rehabilitācijas centrs ieguldījis savus līdzekļus telpu remontā. Tehnoloģijas nav pirktas tieši Rīgai, tās ir pietiekami dārgas, tāpēc tiek pārvestas vai nu uz Vaivariem, vai Rīgu, atkarībā no noslodzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt