Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijā popularizē dejas ar suni

Darba tirgu Kurzemē papildina augsta līmeņa profesionāļi

Darba tirgu Kurzemē papildina profesionāli inženieri

Līdz ar rūpnieciskās ražošanas un tehnoloģiju attīstību darba tirgū aizvien vairāk pieprasīti ir augsta līmeņa profesionāļi. Pirms divarpus gadiem Liepājas Valsts tehnikumā sāka darboties Rīgas Tehniskās koledžas filiāle, dodot iespēju dažāda vecuma cilvēkiem iegūt pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību tuvu savai darba un dzīves vietai. Nupat izsniegti pirmie diplomi jaunajiem speciālistiem.

Neraugoties uz vairāk nekā 20 gadu darba pieredzi un vienu augstāko izglītību, Arturs Bunka ir viens no Rīgas Tehniskās koledžas absolventiem auto apkopē. Viņa izstrādātais kvalifikācijas  darbs par autonomās apsildes sistēmu turpmāk noderēs, apmācot topošos speciālistus Liepājas Valsts tehnikumā.

Savukārt Uldis Gailītis divarpus gados paaugstinājis mehatroniķa kvalifikāciju un atzīst, ka kvalifikācijas darbu aizstāvēšana ir pats atbildīgākais uzdevums. Tāpat kā viņa kursa biedri, pirms vairākiem gadiem pabeidzis tehnikumu un uzsācis darba gaitas uzņēmumā, taču izlēmis izmantot studiju iespējas, nebraucot uz Rīgu un nežēlojot tām laiku nedēļu nogalēs.

"Pirmais gads bija ļoti grūts, tāpēc, ka ļoti intensīva mācīšanās ar visām matemātikām, fizikām un visu pārējo. Un tad jau sākās praktiskās nodarbības, kas ļāva izprast vielu, ko tu mācies," stāsta Gailītis.

Tikmēr koledžas direktora vietnieks Jānis Nipers norāda, ka šī izglītība ne tikai papildina profesionālās prasmes un iemaņas, bet iedod arī akadēmiskās zināšanas.

Mašīnbūves un metālapstrādes nozare ir viena no vadošajām Latvijā. Kurzemes reģionā vairāk nekā 40 uzņēmumu atrodas Liepājā, līdz ar to likumsakarīgi, ka darba tirgū aug pieprasījums pēc augsta līmeņa tehniskajiem speciālistiem. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters norāda, ka šis ir pirmais solis. "Daudzi uzņēmēji ir gatavi ņemt tādas specializācijas, kas ir mazliet sarežģītākas un stimulēt esošos vai potenciālos darbiniekus, lai iegūtu augstāko izglītību un kļūtu par inženieriem," teica Ginters.

Pirmoreiz Liepājā diplomus par pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību saņēma 26 mehatroniķi, elektroiekārtu un auto apkopes speciālisti. Savukārt 1. un 2. kursā studijas turpina ap 60 studentu no Kurzemes reģiona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti