Sadaļas Sadaļas

Darba devēju ieteiktākā augstskola – RTU, studiju programma – LU datorzinātnes

Darba devēju ieteiktākās izglītības iestādes līdera pozīciju jau septīto saglabā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), savukārt visnovērtētākā studiju programma otro gadu ir Latvijas Universitātes datorzinātņu programma, liecina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla Prakse.lv veidotais tops.

Veidojot ieteiktāko studiju programma un izglītības iestāžu topu, šogad viedokli izteikuši 2645 darba devēji. Šogad darba devēji akcentējuši ar būvniecības, mārketinga, ēdināšanas, klientu apkalpošanas, ražošanu saistītas profesijas, bet vispieprasītākie joprojām programmētāji.

Topa rezultāti liecina, ka šogad darba devēju biežāk minēto profesiju lokā ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares specialitātes, par topa līderi izvirzot programmētāja profesiju (158 ieteikumi), kā arī dažādas uzņēmuma darbības atbalsta profesijas (mārketings, finanses, grāmatvedība). Tas liecinot par tendenci, ka tieši šajās jomās ir sarežģīti atrast zinošus un kvalificētus speciālistus.

Apkopojot informāciju par darba devēju ieteiktākajām izglītības iestādēm, topa līderis ir Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai seko Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), biznesa augstskola „Turība” (BAT) un Banku augstskola (BA).

Savukārt visnovērtētākā studiju programma ir LU datorzinātņu programma. Pirmajā desmitniekā ir RTU datorzinātņu un būvniecības studiju programma, trīs LU apgūstamās studiju programmas – komunikācijas, tiesību un vadības zinātņu programmas, kā arī viena BAT studiju programma – tūrisma un viesmīlības vadība. Desmitniekā ierindojas arī divas BA studiju programmas - uzņēmējdarbības vadība un finanses, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbības vadībā.

LLD ģenerāldirektore Līga Meņģelsone intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka šāds vērtējums ir ļoti subjektīvs, jo uzņēmēji vērtējumu pauda, balstoties uz savu pieredzi.

Savukārt bijušais izglītības ministrs, sociālantropologs Roberts Ķīlis asi kritizēja izveidoto topu, jo metodoloģiski tas esot vājš. Turklāt izvērtētas tikai Latvijas mācību iestādes un nav salīdzināts ar kaimiņvalstu augstskolām.

“Es domāju, ka ļoti, ļoti skeptiski vajadzētu izturēties,” sacīja Ķīlis.

Viņš topošajiem studentiem ieteca, pirmkārt, pašiem saprast, kādas studijas viņiem ies pie sirds un nav pretrunā ar viņu iekšējiem standartiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt