Panorāma

Amatpersonām būs jānorāda arī nelaulātie partneri

Panorāma

Angela Mekele viesojas Igaunijā

Daļa bēgļu aizbrauc no Latvijas

Daļa bēgļu aizbrauc no Latvijas

Kopš aprīļa vairāk nekā puse patvēruma meklētāju, kuri saņēmuši bēgļa vai alternatīvo statusu, neilgi pēc tam Latviju pametuši. To atzinusi biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, kura darbinieki jau vairākus mēnešus pilda bēgļu mentoru pienākumus. Viņi aizbraucēju motivāciju skaidro ar bēgļu maldīgo izpratni par dzīves apstākļiem Latvijā.

Latvijas Sarkanais Krusts mentora statusā strādājis kopumā ar 63 personām, kas Latvijā ieradušās Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, kā arī vēl virkni to patvēruma meklētāju, kas valsts robežu šķērsojuši nelegāli. Galvenā problēma – darba meklējumi.

“Darba devēji ir ļoti pretimnākoši, mums ir vesels saraksts ar darbadevējiem, kas piedāvā darbu,” stāsta biedrības ģenerālsekretārs Uldis Līkops. Tomēr noslēgti tikai divi darba līgumi, abi – par tulkošanu.

Sarkanais Krusts kā galvenos iemeslus šādai bilancei min bēgļu sliktās latviešu valodas zināšanas, kā arī atšķirīgo izpratni par darba kultūru un vēlmi saglabāt to statusu, kāds tiem bijis izcelsmes valstī.

“Šīs te profesijas ir ļoti dažādas, ir arī skolotāji, ārsti, ļoti daudz uzņēmēju, varbūt arī tas viņiem traucē šeit pie mums sākt no nulles,” secina sociālā mentore Raimonda Jākobsone.

“Ir cilvēks, kas saka – es esmu bijis lielisks, profesionāls šuvējs, man ir bijis šūšanas cehs. Mēs sarunājam darba vietu, sarunājam automobili, aizvedam uz potenciālajām darbavietām, kur viņiem tiek piedāvās parādīt, izmēģināt prasmes. Un izrādās – viņam ir jāmācās viss no sākuma,” stāsta sociālā mentore Kristīne Besedina.

Citādi ir ar dzīvesvietu – lai arī ar grūtībām, tā tiek atrasta visiem, kas saņēmuši statusu. Bērni no šīm ģimenēm iekārtoti skolā vai pieteikti rindā uz bērnudārzu. “Un tad, kad viss jau ir sasniegts, bieži ir tā, ka paiet mēnesis un “uz redzēšanos”,” atklāj mentore Jākobsone.

Saskaņā ar Sarkanā Krusta datiem kopš aprīļa statusu ieguvuši kopumā 45 cilvēki. Latvijā palikuši aptuveni 20 jeb četras ģimenes. Pārējie aizbraukuši.

“Viņi ir bijuši neizpratnē par to, ka Eiropas Savienības valstis visas nav vienādas, ka Latvija nav tik bagāta. Viņi pirms tam to nezināja vai viņiem nebija tas teikts, lai gan mēs to vienmēr sakām pirmajā tikšanās reizē, ka Latvija ir savādāka,” saka Līkops.

Latvijas Sarkanais Krusts mentora pienākumus pildīs vēl līdz septembra beigām un pagaidām vēl domā, vai piedalīsies arī nākamajā iepirkuma konkursā. 

Vēstīts, ka kopumā Latvijai paredzēts uzņemt 531 personu no 120 000 bēgļu, kas atrodas Grieķijā un Itālijā.  Pirmās divas bēgļu ģimenes, kuras Latvija brīvprātīgi piekritusi uzņemt, ieradās februāra sākumā.

26 komentāri
Laba ziņa
Laimīgu taciņu! :)
Uzskatu
ka pie šīs situācijas ir vainīgas valsts institūcijas, kas ir atbildīgas par bēgļu pārvietošanu uz LV. Viņi nezināja, ka te nav kā Vācijā ... tātad neviens nebija pacenties viņiem to izskaidrot jau pirms došanās uz LV. Valsts nelietderīgi tērē savus resursus tikai tādēļ, ka kāds nav izpildījis savus tiešos pienākumus. Nu sastādiet informācijas paketi, kurā skaidri norādīts, cik lielu pabalstu saņems bēgļi LV, kur dzīvos, kur strādās, kādas ir mūsu algas. Ja viņi to zinātu uzreiz, es domāju neviens no viņiem nebūtu piekritis te braukt. Bet pie mums tā ir parasta lieta arī attiecībā uz vietējiem - neko nepateikt skaidri un gaiši, kaut kā lavierēt, izteikties parastam cilvēkam nesaprotamā valodā (ierēdņu žargonā), jo neviens līdz galam nav pārliecināts par sakāmā patiesumu un paniski baidās no atbildības par saviem vārdiem.
Jānis Adijāns
Vai nevarētu jau viņu etniskajās dzimtenēs salikt plakātus ar informāciju ka viņi šeit nav vēlami. Aiztaupīs izdevumus mums un vilšanos viņiem.
HĀ! HĀ! HĀ!
Aizbrauc, idiņ, uz Sīriju un no tevis tur ātri vien uztaisīs bezgalvainu plakātu
kate
Nevajag saukt par bēgļiem tos kas meklē Vācijas vai Zviedrijas labumus.Bēglis ir tas,kas meklē mierīgas debesis..
kate
Tikai latwāņu pabalstu diedelniekiem un slaistiem ir tiesības uz Vācijas un Zviedrijas labumiem. Kara bēgļiem ir jāsamierinās ar drupačām un naidu, jo tāda ir bēgļa definīcija..
???
zviedrijā un vācija nav mierīgas debesis?
hmmmmmmmm
iešām prieks,ka parazītiskie nacisti paliek.
hmmmmmmmm
Tiešām prieks,ka parazītiskie slaisti aizbrauc.
es
Palidzesim putinam skelt gejropu un agitesim pret begliem ! Malacis putins ,ka maksa neonacikiem laj vini blaustas pret welkommen un izplata melus par begliem !
es
Ak, tátad nepatík darít mazkvalificétu darbu lídzlaikam, kad valodas prasmes uzlabojas un labák iepazíst valsti? Latvieši, kuri strādā ārzemēs gan nekaunās iesākt ar vienkāršiem darbiem, Arī es pastrādāju fabrikā pirms samainīju uz darbu profesijā.
Latvija
No kāda kara bēg latvieši? Bēga no kreditoriem, jo visa aizņemtā naudiņa ir tutū. Labs salīdzinājums ar cilvēku, kuram ir sabombardēta māja.
jautājums
Cik ilgi gan Sarkanajam Krustam, mentoriem pietiks spēka un enerģijas darboties bēgļu labā?! Kā norāda - sameklē darbu, palīdz, utt., bet pēc mēneša - viss! uz redzēšanos! Ar katru tādu gadījumu, manuprāt, zūd vēlme kaut ko darīt pārējo labā, jo tāpat taču nenovērtēs lielākā daļa no bēgļu puses.
nu ja!
Nu lai tik brauc prom, neiesim jau lūgties, lai paliek!
xxl
Nekur nav tik labi, kā mājās! Laimīgu atpakaļceļu!!!
Sauka
Aicinajums visi okupantu pecteciem - milie klaidoni un paraziti vaksimies uz rodinu !
Sauka
Lai visi vacas uz miļoto dzimteni ! Tie nav begļi ,tie ir klaidoņi kuri mekle kur parazitet !
xxl
Nekur nav tik labi, kā mājās! Laimīgu atpakaļceļu uz Krieviju!!!
gto
Nu ko, nevar vainot viņus par to, ko dara diezgan daudz latviešu - brauc prom no Latvijas.
to Nē
ā, tu par tiem tūkstošiem letiņu, kuri sēž uz pabalstie īrijā un lamā bēgļus HĀ-HĀ-HĀ
To es par migrantiem. Mūsu aizbraukušajiem cilvēkiem valsts nedod dzīvokļus , nemeklē darbu ,un bez rindas nepiešķir bērnu dārzu. Arī atbalsts bērniem ir 8 reizes mazāks.Minimālās algas saņēmējiem pabalstus nepiešķir. Tāpēc arī ,esot bezizejā, šie cilvēki bija spiesti Latviju pamest, kaut lielākā daļa , saņemot tādu palīdzību būtu šeit palikuši, divkosi.
to ???
tu par tiem 300 000 latviešu iedzīvotāju , kuri bariem gāž uz Laimes zemi un pārmet , ka dažiem desmitiem bēgļu dara tāpat? smiekli par savu divkosību nenāk?
???
Vai tad Latvijā ir karš, ka no šejienes jābēg? Viņiem sameklē dzīvokli, darbu, maksā pabalstu, arī ja saņem minimālo algu, gan jau arī īres maksu sedz. Bērnu pabalsts daudz reiz lielāks, kā mūsu bērniem. Māca valodu.Sagādā vietu bērnudārzā. Daudzi vietējie būtu laimīgi par tādu pretim nākšanu, arī aizbraukušie atgrieztos ,ja saņemtu tādu palīdzību. Un, nevajag cilvēku saukāt par nacistu, ja viņš redz ,kas notiek patiesībā.
?
Nuja, nacistiem tas ir pierādījums, jo nacisti visu vērtē tikai pēc ādas krāsas, nacionalitātes un reliģijas. Ja atšķiras no nacista ādas krāsas, tad ir slaists un melis.
gto
Fakts, ka šo cilvēku dzimtenē plosās karš un viņi bēg, lai glabtu savu dzīvību pierāda, ka viņi nav kara bēgļi? Slims esi?
?
Tas kārtējo reizi pierāda, ka tie nav kara bēgļi, bet ekonomiskie migranti, labākajā gadījumā. Un, piedevām vēl melīgi slaisti. Bet, prieks par katru meli,kurš ir prom no mūsu zemes.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti