Dienas ziņas

Ventspils aprūpes nami gaida Ziemassvētkus

Dienas ziņas

Alūksnē darbu sācis jauns ģimenes ārsts

Dagdas novadā ziedo līdzekļus baznīcas atjaunošanai

Dagdas novadā par ziedojumiem atjaunos 200 gadus vecu baznīcu

Labo darbu pamatā jābūt garīgām vērtībām, uzskata Dagdas novadā. Tur otro gadu tiek nostiprināta tradīcija – adventes brokastis, kurās tiek vākti ziedojumi vietējās kopienas atbalstam. Šoreiz ziedojumi būs veltīti vairāk nekā 200 gadu vecās Beresnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Dzimšanas baznīcas remontdarbiem.  

Dagdas novada Beresnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Dzimšanas baznīca pērn atzīmēja 210. pastāvēšanas gadadienu. Koka arhitektūras ēkai tas ir ievērības cienīgs vecums. Lai gan baznīca pastāvējusi dažādos laika griežos, šobrīd tā atrodas kritiskā tehniskā stāvoklī.

 Landskaronas un Beresnes draudžu prāvests Aivars Kursītis stāstīja, ka problēma ir ar logiem – tie ir jau satrupējuši un krīt ārā stikli, kad tos mazgā.

“Diemžēl vecākajā daļā pamati ir aizgājuši prom un izbrukuši, [..] un sanāk, ka baznīcas siena karājas gaisā,” stāstīja Kursītis.

 “Ko varam, to izrotājam, nomazgājam, nokrāsojam. Bet ir lietas, ko saviem spēkiem nevar izdarīt. Lieliem gabaliem krīt apmetums no griestiem un sienām. Atnākot uz svēto misi, pirmkārt tas viss ir jānovāc. Ir ļoti auksti. Veci logi. Principā sajūta, it kā būtu uz ielas,” klāstīja draudzes locekle Erna Šļahota.

Lai atbalstītu nelielo, bet centīgo baznīcas draudzi un viņu veiktos pūliņus, labdarības akcijā “Adventes brokastis”, kas notiek jau otru reizi, Dagdas novada pašvaldības pārstāvji un iedzīvotāji ziedo līdzekļus šīs baznīcas renovācijai.

Dagdas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Marija Micķeviča atzina, ka “varbūt tas devums šodien ir simbolisks, bet mums galvenais ir cēls mērķis, kādu mazu daļiņu no sirds dāvāt arī šai baznīcai”.

Labdarības akcija veltīta arī pārdomām par cilvēciskām attiecībām. Draudzes prāvests uzsver - darot labus darbus, jādomā par garīgām vērtībām, nevis par izrādīšanos sabiedrības priekšā. Saziedotie līdzekļi vairāk nekā 1800 eiro apmērā jau nākamgad ļaus uzsākt iecerētos darbus Beresnes draudzē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt