Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici par laika prognozi oktobra sākumam

Rīta Panorāma

Ņūmeksikā sācies košs gaisa balonu festivāls

Telefonintervija ar Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāju Evu Juhņēviču

Covid-19 vakcinācijas birojs: Pagājušajā nedēļā potēšanas temps kāpis par 10%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Vakcinācijas pret Covid-19 temps Latvijā pagājušajā nedēļā saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta birojā aplēsēm pieaudzis būtiski.

Salīdzinot ievadītos datus uz abu pirmdienu rītu, kāpums ir par 10,4%, uzsvēra Vakcinācijas projekta birojā, norādot, ka visi dati par pagājušo nedēļu vēl nav ievadīti.

Nedēļu iepriekš tika sapotēti 41 015 cilvēki, taču pirmdienas rītā pirms nedēļas bija ziņas par 35 844 ievadītām vakcīnas devām, savukārt šodien, 4. oktobrī, reģistrēti 39 577 vakcinācijas fakti.

Svētdien pret Covid-19 kopumā savakcinēti 1334 cilvēki, no tiem 378 tikuši pie vakcīnas pirmās devas, 262 – pie otrās, bet 694 sapotēti ar "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Svētdien Latvijā vakcinēšanā pret Covid-19 iesaistījušās septiņas ārstniecības iestādes. Visaktīvākie potētāji bijuši "Veselības centru apvienības", "Veselības centra 4" un "Dziedniecības" mediķi, sapotējot attiecīgi 675, 299 un 116 pacientus.

No visiem svētdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem lielākā daļa bijuši cilvēki, kuri neietilpst nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā. Sapotēti arī 58 seniori vecumā virs 60 gadiem, 20 personas ar hroniskām slimībām un 19 ārstniecības personas.

Līdz šim Latvijā kopumā veiktas 1 657 509 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas, tostarp vakcīnas pirmo devu saņēmis 795 241 cilvēks, bet vakcinācijas procesu noslēguši 862 117 cilvēki. Par vakcinācijas kursu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai J&J meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021. gada jūlija sākumā provizoriski bija 1 882 200 iedzīvotāju, tātad līdz šim kopumā vakcinēti 49,59% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši 45,80% iedzīvotāju.

Lietošanai Eiropas Savienībā līdz šim ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un J&J jeb "Janssen".

Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3. aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu. Savukārt kopš 3. maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19, iepriekš pierakstoties, var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17. maija – arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2. jūnija – arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti