Covid-19 uzliesmojuma dēļ Dundagas vidusskolā un Kolkas pamatskolā – mācības attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 uzliesmojuma dēļ no rītdienas līdz 16.oktobrim Dundagas vidusskolas un Kolkas pamatskolas vecāko klašu skolēniem mācības notiks attālināti, savukārt interešu izglītības nodarbības netiks īstenotas, šodien ārkārtas domes sēdē lēma Dundagas novada domes deputāti.

Dundagas vidusskolā attālināti mācīsies 5.- 12.klašu skolēni, savukārt Kolkas pamatskolā – 6.-9.klašu skolēni.

Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts ("Mūsu cilvēkiem") stāstīja, ka patlaban Dundagas vidusskolā ir saslimuši divi skolēni, kuri atrodas karantīnā. Par viņu kontaktpersonām atzīti desmit pedagogi un 48 skolēni, kuriem ir jāatrodas pašizolācijā.

Priekšsēdētājs norādīja, ka rīt tiksies ar vairāku iestāžu vadītājiem, lai lemtu par turpmākajiem ierobežojošiem pasākumiem, kas varētu samazināt Covid-19 izplatīšanos. Tiek plānots slēgt jauniešu brīvā laika pavadīšanas centru, interešu izglītības nodarbības, kā arī uz laiku pārtraukt amatiermākslas kolektīvu darbību.

Felts pieļāva, ka nāksies atcelt arī tuvākajā laikā plānotos pasākumus, piemēram, novada jaundzimušo bērnu sveikšanu.

Iepriekš Dundagas vidusskolas direktore Aiga Štrausa apstiprināja, ka skolā ir ar Covid-19 saslimušie.

Kolkas pamatskolas direktore Antra Laukšteine sacīja, ka līdz šodienai skolā ar Covid-19 nav inficējušies ne skolēni, ne darbinieki. Arī viņu skola pašvaldībai lūdza noteikt attālinātu mācību procesu 6.-9.klašu skolēniem nākamnedēļ un to pārskatīt pēc rudens brīvlaika. Viņa norādīja, ka pašvaldībai ir ļoti grūti operatīvi pieņemt lēmumus, jo tā laikus nesaņem informāciju par saslimšanas gadījumiem.

"Manuprāt, patlaban, kad saslimšana tik strauji izplatās, vajadzētu izsludināt ārkārtējo situāciju valstī un vienu mēnesi mācīties attālināti, un pēc tam lemt par turpmāko rīcību," pauda Laukšteine.

Kā vēstīts, inficēšanās ar Covid-19 konstatēta zivju pārstrādes uzņēmuma SIA ''Līcis-93'' darbiniekiem, kuri strādā Kolkas cehā.

Epidemiologiem ir aizdomas par Covid-19 uzliesmojumu kādā uzņēmumā Kurzemē, izriet no SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktora Jurija Perevoščikova sacītā intervijā Latvijas Radio.

Viņš teica, ka no pagājušajā diennaktī konstatētajiem 109 Covid-19 gadījumiem provizoriski visvairāk ir Kurzemē – vismaz 46 gadījumi. No tiem vismaz 32 gadījumi Dundagā un Talsos.

Viņš sacīja, ka vēl nevar simtprocentīgi to apgalvot, bet, visticamāk, lielais gadījumu skaits Kurzemē ir saistīts ar organizētu testēšanu vienā no uzņēmumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti