Dienas ziņas

Tuvajos Austrumos karadarbība turpinās

Dienas ziņas

Prezidents aicina koalīcijas partijas parakstīt memorandu

Kāzas ierobežojumu laikā

Covid-19 ierobežojumu laikā vieni atliek kāzas, citi – svin šaurā lokā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vasaras aktīvo kāzu laiku un precinieku plānus, līdzīgi kā aizvadītajā gadā, arī šogad ietekmē Covid-19 ierobežojumi.  Trīs uzrunātajiem pāriem katram ir savs plāns, kā šogad iestūrēt laulības ostā. Ogrēnieši Velga un Māris kāzas no aizvadītā gada maija pārcēla uz šo gadu un ceremonija paredzēta jau nākamnedēļ. Atšķirībā no aizvadītā gada, šogad gan nācies atteikt ielūgtajiem viesiem. 

"Gadu atpakaļ mēs paspējām neuzlūgt, tā jāsaka. Taču šogad sanāca otrādi. Mēs esam izsūtījuši ielūgumus un nāksies samierināties mums gan pašiem, gan viesiem ar to, ka diemžēl mēs vairāk neatliksim, darīsim to un četratā," stāstīja Velga un Māris, kuri precēsies šomēnes. 

Evita un Jānis tik tikko jūnijā plānotās kāzas pārcēluši uz augustu. Cer uz pulcēšanās ierobežojumu mazināšanu. "Mēs negribējām samazināt viesu skaitu. Mums bija tā ka, lai ir tie mūsu 60 cilvēki. Tie Covid-19 ierobežojumi viņi tik ātri neatkāpjas, kā mēs būtu domājuši."

Savukārt, Nauris un Agnese nemaina kāzu datumu un jā vārdu viens otram teiks jau iepriekš izvēlētajā dienā, bet pasākumu jau kuplākā viesu lokā plāno vasaras izskaņā. "Bet nu teiksim tā – pagaidām tas diezgan cerīgi, tāpēc pagaidām tas pabīdīts uz pāris mēnešiem ar abiem īkšķiem rokās, ka tiešām situācija uzlabosies pa vasaru."

"Kāzu aģentūras" pārstāve Dace Miezīte prognozēja, ka šogad aktīvākais kāzu laiks varētu būt augustā un septembrī.

Ja aizvadītajos gados vien retais, tad šogad jo īpaši pāri izvēlas organizēt kāzas līdz desmit personām. Savukārt šodien tik aktuālie "online" pasākumi kāzu nozarē neesot izplatīti. "Kvalitatīvi maksā diezgan dārgi. Un kāzas ir tie svētki, par ko es nosacīti tomēr priecājos, ka cilvēki nav gatavi viņus pārnest uz "online"."

Visas kāzu organizēšanā un plānošanā iesaistītās puses norādīja, ka lielākais izaicinājums ir vienoties par vienu konkrētu pasākuma datumu. Ar regulāru datumu maiņu šobrīd saskaras arī dzimtsarakstu nodaļās.

"Viņi salika datumus. Tad pasludināja ārkārtas situāciju, tad viņi nāca, ņēma ārā, tad atkal mierīgāk palika drusciņ, tad viņi atkal nāca un pārlika vēlreiz uz priekšu," stāstīja Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola.

Šobrīd laulību reģistrācija iekštelpās atļauta dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem. Reģistrācija ārtelpās ir atļauta ne vairāk kā desmit personām divu mājsaimniecību ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti