Lai arī veselības aprūpei finansējums pieaudzis, arī rindas kopumā ir īsākas, pieejamība veselības aprūpē joprojām ir problēma. Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka aizvien vissliktāk pieejamie ir oftalmologi dienas stacionāros, pie kuriem pacientiem ar nopietnām problēmām nākas gaidīt pat teju trīs gadus. Pie ausu, kakla un deguna ārstiem (LOR) – trīs līdz sešus mēnešus. Pie fizioterapeita - sākot no trim mēnešiem līdz pat gadam un deviņiem mēnešiem.
Trīs partijas - ''No sirds Latvijai'', Nacionālā apvienība un Latvijas Krievu savienība veselības aprūpes jautājumus savās īsajās nākamo četru gadu programmās nepiemin
Pārējiem politiskajiem spēkiem veselības aprūpe ir minēta, taču ar dažādiem akcentiem. Bet uzlabot pieejamību un īsākas rindas sola teju visas – Zaļo un Zemnieku savienība, ''KPV LV'', ''Jaunā Vienotība'', ''Attīstībai/Par'', ''Saskaņa'' un ''Progresīvie''.
Arī par pieejamību, bet jau reģionu griezumā – lai aprūpe būtu tuvāk dzīvesvietai, runā – Latvijas Reģionu apvienība, "Latviešu nacionālisti" un LSDSP/KDS/GKL.
Daļa partiju jau nospraudušas arī konkrētu mērķi finansējuma palielināšanai. ''Latviešu nacionālisti'' veselības aprūpei sola 5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ''Saskaņa'' – 7%, bet ''Progresīvie'' – 8% no IKP. Šobrīd veselības aprūpei valsts atvēlējusi nepilnus 4% no IKP.
Ko par solījumiem domā organizācijas ''Sustento" veselības projektu koordinatore Iveta Neimane, kura šīs problēmas ikdienā analīzē no pacientu skatpunkta?
"Godīgi teiksim, ka mēs jau kā organizācija ar interesi viņos klausāmies, bet nav tā, ka mēs šos solījumus kaut kā pierakstām un mēģinām atcerēties. Jo mums ir koalīcijas valdības un tās bieži vien izmaina tos solījumus, ko devušas partijas savās priekšvēlēšanu programmās. Visas partijas runā par naudu, visas runā, ka trūkst ārstu. Tai pašā laikā mēs neredzam, kā tā nauda tiks dabūta, mēs maz redzam, kā tiks piesaistīti speciālisti. Rindas ir tikpat aktuāla problēma, kā bija, neskatoties uz to, ka kaut kas ir darīts rindu mazināšanā. Ja tad teica, ka trūkst naudas, tagad saka – trūkst speciālistu. Pieejamība ir ļoti svarīga, tāpēc mēs arī aicinām domāt, kā risināt šos jautājumus, varbūt inovatīvi, jo nu nav mums to ārstu un šobrīd viņi arī nav paredzami," saka Neimane.