Cilvēki par jauno valdību: Strādāt stabili un neplēšoties

Latvijas Radio aptaujātie iedzīvotāji trešdien apstiprināto valdību vērtē piesardzīgi. Cilvēki uzsver, jauno ministru kabinetu varēs vērtēt tikai pēc padarītajiem darbiem. Nekādas lielas izmaiņas gan cilvēki negaida, jo tuvojas vēlēšanas. Liela daļa aptaujāto arī atzīst - jaunajai valdībai vajadzētu turpināt Dombrovska valdības ieņemto kursu.

Galvenais neko nesabojāt. Tā īsumā var raksturot Latvijas Radio aptaujāto iedzīvotāju atbildes uz jautājumu, ko jūs domājat par jauno valdību. Cilvēki gaida, ka Laimdotas Straujumas vadītais Ministru kabinets turpinās iepriekšējās valdības iesāktos darbus. Viņi arī uzsver, ka nepieciešama ir stabilitāte.

„Īstenībā es gaidu, lai tiktu ieturēts līdzīgs kurss, kāds bija Dombrovska valdībai, jo Dombrovska valdība mani apmierināja, visu kaut kā viņš bija izplānojis līdz šim, un es gaidu, lai tas kurss tiktu turpināts tikai uz priekšu,” saka Linda.

Gatis sagaida zināmu stabilitāti, lai nemainās vienā dienā viss, lai uzņēmējiem būtu skaidrība par procesiem vismaz gada griezumā.

„Tā kā līdz vēlēšanām nekas daudz nav palicis, tad lai nesačakarē neko,” strupi nosaka Mārtiņš.

Jauno premjerministri cilvēki pārsvarā vērtē piesardzīgi. Politikā iedzīvotāji Laimdotu Straujumu pamanījuši tikai nesen, tādēļ par viņu vēl nav izveidojies viedoklis. Daži gan kā būtisku apstākli min to, ka pirmo reizi premjere būs sieviete.

„Priecē tas, ka sieviete beidzot mums Latvijā tik augstu amatu ieņem, bet es neesmu tik ļoti zinoša par viņu, lai komentētu precīzāk,” spriež Gunita.

Aptaujātie atzīst - lai gan valdības veidošanas procesam sekots līdzi maz, radusies haosa un nenoteiktības sajūta. Iedzīvotāji uzskata, ka tas traucē pievērsties svarīgākajiem jautājumiem.

„Domāju, ka šajā valdībā vajadzētu atrisināt, pirmkārt, „Maximas” jautājumu. Otrkārt, savā starpā latviskajām partijām vajadzētu mazāk strīdēties par kaut kādiem nebūtiskiem jautājumiem un neplēsties par krēsliem, kā to dara Zaļo un Zemnieku savienība. Viņiem vajadzētu vienkārši nevis strīdēties, bet vismaz izdarīt kaut ko,” daudzu domas izsaka Karīna.

Vairāki iedzīvotāji arī atzina - tā kā Saeima valdību apstiprināja tikai trešdien, to vērtēt ir pāragri. Konkrēts viedoklis radīsies tikai pēc padarītajiem darbiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti