Dienas ziņas

«Provincei» – ceturtdaļgadsimts!

Dienas ziņas

«Dod pieci!» šā gada tēma – vardarbība ģimenē

Cigarešu kontrabandu kravas mašīnās ved biežāk

Cigarešu kontrabandu kravas automašīnās ved biežāk

Samazinoties vieglo automašīnu plūsmai robežšķērsošanas vietās, ir pieaudzis  to gadījumu skaits, kad nelegāli pāri robežai cigaretes ved tieši kravu pārvadātāji. Krāslavas novada Pāterniekos muita šogad atradusi jau 16 miljonus cigarešu. Pēdējā reizē aizvadītajās brīvdienās vairāk nekā pusotrs miljons cigarešu bija noslēpts kokskaidu granulu maisos. Arī robežsardzes atklāto cigarešu kontrabandas gadījumu skaits šogad audzis. 

Šogad krietni audzis kravas automašīnās atrasto cigarešu skaits. Lai arī līdz šim visvairāk cigarešu kontrabandas mēģinājumu novērsts, veicot kravas vilcienu muitas kontroli, Baltkrievijas pierobežā Pāterniekos deviņu mēnešu laikā atrasti jau 16 miljoni cigarešu. Tas ir krietni vairāk, nekā pērn, kad visa gada garumā tie bija 282 000.

"8,1 miljons saulespuķu sēklās. Pēc tam ir gadījums, kad brauca divi tukši konteineri, tajos bija dubultsienas izveidotas, kokogles bija kopā ar cigaretēm sajauktas. Šajās brīvdienās ir kārtējais atklājums – 1,6 miljoni kokogļu granulās," stāstīja Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes Pāternieku muitas kontrole punkta muitas virsuzraugs Uldis Ruļuks.

Kopumā Latvijā Muitas pārvalde ir izņēmusi teju 52 miljonus cigarešu. Arī robežsargi robežšķērsošanas vietās, gan uz zaļās robežas Daugavpils pusē šogad atraduši salīdzinoši daudz cigarešu – vairāk nekā 18 ar pusi miljonus.

"Agrāk, ja kravas vilcienu konteineros tika aizturēts vienkārši apbērtas ar oglēm vai šķeldu cigaretes, tad tagad jau tās tiek prasmīgāk paslēptas, lielākā dziļumā. Tiek veikti dažādi kravas vilcienu vagonos izdomāti padziļinājumi," pastāstīja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvežleitnants Juris Kusiņš.

Atklāto gadījumu, gan arī cigarešu kontrabandas apjoma palielināšanos robežas uzraugi skaidro ar kopējo situāciju uz dažādu valstu, to vidū Lietuvas un Polijas, robežām, kur Covid-19 dēļ ieviesti stingri pasažieru ieceļošanas un izceļošanas ierobežojumi. Teju pilnībā apturēta vieglo transportlīdzekļu plūsma.

"Bija cilvēkiem doma, kas ar to nodarbojas, ka varētu būt, ka muita mazāk kontrolēs, bet mēs strādājam iepriekšējā režīmā. Par situāciju Baltkrievijā, kas tagad notiek, pagaidām es neesmu gatavs pateikt. Skatīsimies, kas būs tālāk," sacīja muitas virsuzraugs Ruļuks.

Tā kā cigarešu kontrabandas pārvadātājiem jau ir noteikti visbargākie sodi, pārmaiņas notiks vien tad, ja mainīsies arī pašas sabiedrības uzskati, uzskata Ruļuks.

"Vajadzētu būt arī sabiedrības apziņai mazliet savādākai, jo līdz brīdim, kamēr būs pieprasījums, būs arī piedāvājums," viņš norādīja.

Pašlaik Krāslavas novada robežkontroles punktā "Pāternieki" notiek rekonstrukcija, pēc kuras  kravas pārvadājumu kontrolē un uzraudzībā paredzēts ieviest vēl papildu uzlabojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt