Cietušajiem putniem Jūrmalā būs jāmeklē jaunas mājas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jūrmalniece Anete Asare 2014. gadā saņēma “Latvijas lepnuma” balvu par cēlu rīcību – viņa gadiem ilgi glābj bezpalīdzīgā stāvoklī esošus putnus, kuri cilvēku darbības rezultātā cieš. Tomēr nu viņas cēlā misija ir apdraudēta, jo to cenšas pārtraukt domnieki.

Šobrīd cilvēki, satraukušies par izglābto un glābjamo putnu nākotni, vāc parakstus portālā “Mana balss”, lai nodrošinātu, ka cilvēka darbības dēļ cietušajiem savvaļas putniem tiek sniegta palīdzība, un savvaļas putnu palīdzības biedrība “Drauga spārns” Jūrmalā turpina darboties un tās aprūpē esošie putni netiek iemidzināti. Biedrība ir galamērķis putniem, kuri ir jāapārstē vai kā citādi tiem jāpalīdz.

Dabas aizsardzības pārvalde izvērtē, vai šāda darbība ir pieļaujama un atbilst prasībām. Asarei jauna atļauja netiek izdota teritoriālā plānojuma dēļ – pašreizējā patversmes atrašanās vieta ir neatbilstoša, stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta CITES nodaļas vadītājs Jēkabs Dzenis.

Iepriekš sūdzību nebija, un arī teritoriālais plānojums bija atbilstošs, bet pašreiz tiek saņemtas arvien vairāk sūdzību no netālu dzīvojošajiem cilvēkiem, un arī teritorijas plānojums Asares darbībai nav derīgs, norāda Dzenis.

Tā nav oficiāli reģistrēta patversme, un drīz Asares darbība varētu tikt pārtraukta, lai gan palīdzības sniegšanas kvalitāte ir pietiekami augsta.

Slokā gan ir patversme, bet šajā patversmē atbilstošu palīdzību putniem sniegt nevarētu, atzīst Dzenis. Arī Slokas patversmes pārstāvis norāda, ka viņiem nav ne atbilstošu apstākļu, ne nepieciešamās atļaujas, lai par cietušajiem putniem parūpētos.

Jūrmalas domei vajadzētu atbalstīt putnu patversmes pārvākšanos, nevis noteikt nereālus termiņus, stāsta Latvijas Ornitologu biedrības vadītājs Viesturs Ķerus. Viņš arī norāda, ka šāda darbība ir nepieciešama, bet tas ne vienmēr varētu tikt saukts par dabas aizsardzības pasākumu - ar to nodarbojas ornitologu biedrība, kas nodarbojas arī ar populācijas uzraudzību. Bieži vien putni nemaz nav jāglābj, tāpēc sabiedrība ir jāizglīto.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti