Cēsu skolas ēdnīcu pieķer blēdībā – vietējo tomātu vietā izmantoti spāņu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudē Cēsu profesionālās vidusskolas ēdnīcā konstatējis “zaļā iepirkuma” prasību pārkāpumus - vietējas izcelsmes pārtikas produkti aizstāti ar citu valstu izcelsmes produktiem, "zaļās karotītes" produktu vietā izmantoti produkti, kam "zaļā karotīte" piešķirta nav.

PVD pārbaudē konstatēja – lai gan uzņēmumam, kas nodrošina ēdināšanu izglītības iestādē, saskaņā ar “zaļā iepirkuma” prasībām, ēdienu gatavošanā būtu jāizmanto tādā Latvijas uzņēmumā ražoti gurķi, tomāti un puravi, kas atbilst “zaļā iepirkuma” prasībām, tostarp ir audzēti Latvijā, faktiski izmantoti Spānijas izcelsmes dārzeņi.

Iepirkumam atbilstošā Latvijas uzņēmumā ražotās cūkgaļas vietā bieži izmantoti Polijas un Vācijas izcelsmes cūkgaļas produkti, atbilstošos Latvijas uzņēmumos ražota Holandes siera vietā izmantots Polijas izcelsmes siers.

Kāposti, burkāni, sīpoli un āboli ir iegādāti tādā Latvijas uzņēmumā, kur "zaļā karotīte" piešķirta tikai kartupeļiem.

PVD pārbaudi skolā veica pēc sūdzības saņemšanas. Sūdzības iesniedzēju PVD neatklāj.

Tā kā "zaļā iepirkuma" uzraudzība nav PVD funkcija, par šiem faktiem dienests administratīvo lietvedību uzsākt nevar. Taču PVD par pārbaudē konstatēto ir informējis Cēsu novada domi turpmāku lēmumu pieņemšanai.

Pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots aģentūrai LETA norādīja, ka Cēsu novada izglītības iestādes ir brīdinātas par negodprātīgo ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju un veiks ēdiena kvalitātes, kā arī produktu izcelsmes pārbaudi.

Pots skaidroja, ka šī nav pirmā reize, kad Cēsu novada pašvaldībai ir bijušas aizdomas par konkrētā ēdinātāja izmantotajiem produktiem. "Esam daudzkārt brīdinājuši uzņēmumu, taču, kad tas palika bez rezultāta, lūdzām kompetentās valsts iestādes veikt pārbaudi," atklāja Pots.

Ēdināšanas uzņēmumam uzdots līdz 22.martam sniegt skaidrojumu par radušos situāciju. Tāpat tam pieprasīts plāns, kā konstatētos pārkāpumus plānots novērst.

Pašvaldības vadība tiksies ar ēdinātāju pārstāvjiem 23.martā un pēc tam pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti