Dienas ziņas

Ventspils tirgū ienāk dizaina lati

Dienas ziņas

Rēzeknē atzīmē Latvijas Tautas frontes 25. gadadienu

Parādu dēļ cēsnieki var palikt bez siltuma

Cēsnieki norūpējušies par draudiem palikt bez apkures

Cēsīs šoruden bažas, vai visas mājas pilsētā siltumu saņems. Bez apkures draud palikt 34 daudzdzīvokļu nami, kuros parāda apjoms pārsniedz 5000 latu. Parādi uzkrājušies pārsvarā dzīvokļiem, kas bijuši ieķīlāti un kuru saimnieki sākuši privātās maksātnespējas procesu.

Tikmēr Labklājības ministrija otrdien norāda uz iespēju vērsties pašvaldībā, ja ir grūtības ar apkures rēķiniem. Ministrijā norāda, ka pašvaldībām esot resursi, lai palīdzētu. Dzīvokļu pabalsts piemērojams vairākām iedzīvotāju grupām.

Loku ielas trešais nams ir viena no daudzdzīvokļu mājām Cēsīs, kur pagaidām siltums nav pieslēgts. Šeit satiktie iedzīvotāji stāsta, ka pie vainas ir vien daži dzīvokļi, kuru īpašnieku dēļ parāds uzkrājies. „Mūsu mājā ir aptuveni 15 000 latu parāds. Ir divi dzīvokļi - bankas dzīvokļi - tur ir problēma atsevišķi," saka Loku ielas 3 nama iedzīvotājs Anatolijs Landišs. Cits šī nama iedzīvotājs Agris Trops, vaicāts, vai būtu gatavs maksāt par nesamaksājušajiem dzīvokļiem, lai arī viņiem būtu pieslēgts siltums, ir kategorisks: „Nē. Noteikti nē!"

Cēsu dzīvokļu pārvaldes vadītājs stāsta, ka līdzīga situācija ir arī citās mājās. Parāds jau vairāku gadu garumā uzkrāts dzīvokļiem, kas bijuši ieķīlāti un kuru saimnieki bankās ņemtos kredītus nav spējuši atmaksāt. „Mūsu valstī ir tā, ka dzīvokli varam mēs ieķīlāt, apgrūtināt, neprasot kaimiņam atļauju. Brīdi, kad mēs savas saistības nepildām un mums dzīvokli atņem, tad mums ir nodrošinātais kreditors," klāsta SIA „CdzP" valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis.

Parāds par siltumu Cēsīs šobrīd pārsniedz 300 000 latu. Komunālo pakalpojumu sniedzēji uzskata, ka to mazināšanā ir jāiesaistās arī valstij. „Valsts, kad šo iedzīvotāju savos reģistros atrod, var atrast iespēju piespiest samaksāt. Bet radīt situāciju, kad par nemaksātāju ir jāatbild kādam citam, tas ir diezgan absurdi," secina SIA „Cēsu siltumtīkli" valdes priekšsēdētājs Ēriks Timpars. „Ja būtu komunālie pakalpojumi saistīti ar dzīvokli, jo viņus nevar atsevišķi vienam dot vai nedot, tad būtu viss vienkārši. Dzīvokļa cena kristos, jo viņam ir apgrūtinājums, saistību nasta," norāda Beikmanis.

Siltuma ražotāji gan cer, ka šajā sezonā situācija ar parādiem nebūs tik smaga, jo šogad ieguldīti vērienīgi līdzekļi Cēsu siltumapgādes sistēmas sakārtošanā, kas jau no 1. oktobra siltuma tarifu Cēsīs ļāvis samazināt pat par 17%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti