Labrīt

Klajā nācis unikāls grupas ''Saucējas'' albums ''Dabā''

Labrīt

Jaunajā Rīgas teātrī top kinofilma "Baltais helikopters"

Ilga Šuplinska: Patlaban pedagogi nesteidz vakcinēties

Cer uz pedagogu naskāku vakcinēšanos nolūkā atsākt mācības klātienē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Līdz šim vismaz vienu vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši ap 10 000 pedagogu, kas ir mazāk nekā piektdaļa šīs profesijas pārstāvju. Nozares ministre Ilga Šuplinska no Jaunās konservatīvās partijas nedaudz bažījas, vai izdosies īstenot vienu no galvenajiem mērķiem – nākamajā mācību gadā nodrošināt mācības skolā klātienē.

Līdz šim vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu saņēmuši ap 10 000 no apmēram 55 000 pedagogu. Salīdzinoši: kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā pedagogus sāka vakcinēt ātrāk – vienlaikus ar lielāku vecumu sasniegušajiem iedzīvotājiem, attiecīgi tur jau ātrāk plāno klātienes mācību atsākšanu. To kā galveno mērķi uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvās partija).

"Tā ir katra cilvēka atbildība un izpratne. Mēs skaidrojām, ko vakcinācija nozīmē tālākajā izglītības procesā saistībā ar atgriešanos klātienē. Turpināsim to skaidrot. Es arī domāju, ka, ienākot citām vakcīnām, iespējams, šī aktivitāte būs lielāka.

Ne jau skolotāju vakcinācija vien noteiks, kādi procesi būs septembrī. Tas ir stāsta par to, vai atbilstoši Veselības ministrijas aplēsēm notiks masveida vakcinācija," sacīja ministre.

Skolās strādājošo vakcināciju sāka aizpagājušajā nedēļā. Liepājā brīdī, kad "AstraZeneca" vakcīnu vietā solīja nodrošināt "Pfizer/Biontech" potes, to iegūt pieteicās četrkārt vairāk pedagogu. Šī tendence ir noturīga, stāstīja Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

"Izglītības iestāžu darbinieku, tātad ne tikai pedagogu, bija vairāk, nekā mēs plānojām. Nāca klāt interešu izglītības darbinieki, arī šonedēļ vakcinējam tos izglītības jomas darbiniekus, kuri nevarēja tikt pagājušajā nedēļā. Kopumā būs savakcinēti vairāk nekā 800 izglītības iestādēs strādājošo. Šobrīd var teikt, ka vairs nav jācīnās par vakcīnas izvēli. Ja piedāvā "Pfizer", tad atsaucība ir lielāka," sacīja Tolmačova.

Līdz šim vairāk pedagogu izvēlas vakcinēties Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē, bet mazāk – Latgalē. Tā ir tendence visā sabiedrībā kopumā – Latgalē vakcinēties vēlas vidēji divreiz mazāk cilvēku.

Tomēr pedagogu vakcinācijas process ir ieskrējies arī Daugavpilī, kur vakcinējušies ap 30% skolu pedagogu un 20% pirmsskolās strādājošo, stāstīja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

"Nākamie skatās uz tiem, kuri ir vakcinējušies. Konstatē, ka visi ir dzīvi un veseli, redz, ka [pēc vakcinācijas] nekas šausmīgs nenotiek, un pamazītēm piesakās arī citi. Pagājušajās nedēļas beigās arī 7. līdz 11. klašu skolotāji varēja arī ātrāk vakcinēties. Tendence ir. Cerēsim, ka skolotāji būs apzinīga un atbildīga auditorija," teica Isupova.

Neatkarīgā izglītības biedrība šīs nedēļas laikā sola apzināt datus par pedagogu vakcināciju visā Latvijā, izdalot datus par vakcinētajiem pirmsskolas, pamatskolas un vidusskolas darbiniekiem.

Latvijā kopumā vismaz vienu vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši nepilni 12% vai katrs devītais valsts iedzīvotājs. Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati liecina, ka pagājušajā nedēļā bijis līdz šim augstākais vakcinācijas temps – pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši gandrīz 34 000 cilvēku, bet otro – gandrīz 10 000 cilvēku. Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmo vakcīnu saņēmuši pārsvarā pedagogi, seniori un personas ar hroniskām slimībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti