Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

RCT valde no amata atstādina iekšējās drošības dienesta vadību

Centrāltirgus cigarešu lieta: policija izņem arī 40 000 eiro un munīciju

Saistībā ar akcīzes preču nelikumīgu apriti Rīgas Centrāltirgus teritorijā policija veikusi 89 kratīšanas, kopumā izņemtas ne tikai cigaretes bez Latvijas akcīzes markām, bet arī vairāk nekā 40 000 eiro, paziņojumā medijiem informēja policija.

Pagājušajā nedēļā, 21. un 22. novembrī Valsts policija veica 89 vērienīgas kratīšanas Rīgas Centrāltirgus teritorijā un citviet Rīgas reģionā ar mērķi apkarot nelegālo akcīzes preču apriti.

Aizdomās par akcīzes preču nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju organizētā grupā tika aizturētas 12 personas. Četrām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Kopumā Rīgas Centrāltirgus teritorijā, tirdzniecības vietās un dažādās adresēs Rīgas reģionā tika veiktas kopā 89 kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 8210 gabali tabakas izstrādājumu un ap 11 litriem alkoholisko dzērienu bez Latvijas akcīzes nodokļu markām. 

Kratīšanu laikā tika izņemti arī 40 560 tūkstoši eiro, 80 britu mārciņas, 20 dināri, 500 Kazahstānas tenges, 60 Ukrainas grivnas un 50 Ķīnas juaņas.

Tāpat kratīšanu laikā izņemti seši šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti un 249 munīcijas vienības, dažādi datu nesēji un grāmatvedības dokumenti, kā arī automašīna “BMW X3” un citi ar izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu saistīti priekšmeti.

Kopumā tika aizturētas 12 personas vecumā no 20 līdz 58 gadiem.

Četrām personām, 1970., 1975. un 1977. gadā dzimušiem vīriešiem, kā arī 1976. gadā dzimušai sievietei, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

No tām divas personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā, no kurām viena par nelikumīgu akcīzes preču apriti sodīta administratīvā kārtībā jau 49 reizes.

Policija uzsvēra, ka cīņa ar nelikumīgu akcīzes preču apriti vienmēr ir bijusi tās prioritāte, ir ieguldīts apjomīgs, mērķtiecīgs darbs, bet vienlaikus aicināja arī  iedzīvotājus būt aktīviem un ziņot par nelikumīgu akcīzes preču iespējamām tirdzniecības vietām.

Kriminālprocess uzsākts par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā Valsts policija AS “Rīgas Centrāltirgus” administrācijas ēkā un tirgus teritorijā veikusi procesuālās darbības saistībā ar akcīzes preču nelikumīgu apriti. Darbības notika tai skaitā SIA SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsēta” nomātajā teritorijā.

Notikušas vairāk nekā 80 kratīšanas un ir aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Valsts policijas šefa ieskatā, privātais uzņēmums esot saistīts ar noziedzības pasauli un veicot organizētu darbu akcizēto preču nelikumīgā tirdzniecībā. Viņš mudināja Rīgas domi vērtēt, vai ar konkrēto uzņēmumu saglabāt nomas līgumu.

Vēlāk AS "Rīgas Centrāltirgus” valde nolēma izvērtēt iespējas lauzt līgumu ar privāto nomnieku, kurš pašlaik apsaimnieko laukumu starp tirgu un stacijas tuneli, kur policija arī veica kratīšanas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti