Rīta Panorāma

Piecgades koncerti "Sniegavīra ekspresim"

Rīta Panorāma

Intervija ar Raimondu Graubi un Valtu Āboliņu par 14 stundu piemiņas peldējumu

Intervija ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi

Policija: Centrāltirgus nelikumīgo akcizēto preču lietā vairāk nekā 10 aizturēti, četri apcietināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti "Rīgas centrāltirgū" pagājušajā nedēļā kopumā tika aizturētas vairāk nekā desmit personas. Četrām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā sacīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Komentējot pagājušās nedēļas otrajā pusē Centrāltirgū veiktās operatīvās darbības, Ķuzis skaidroja, ka šī bijusi jau otrā operācija. Pirmā vērienīgā šāda veida operācija tikusi veikta 2017. gadā, kad notikušas vairāk nekā 100 kratīšanas un bijuši vairāk nekā desmit aizturētie. Lai arī šī lieta nonākusi līdz kriminālvajāšanai, situācija Centrāltirgū nav mainījusies.

Policija turpinājusi darbu, monitorējot situāciju un vācot pierādījumus. Otrās lielās operācijas laikā pagājušajā nedēļā aizturētas vairāk nekā desmit personas - gan tirgus amatpersonas, gan tiešie tirgotāji, gan arī privātā uzņēmuma pārstāvji.

No aizturētajiem četri tikuši apcietināti, to starpā ir gan Centrāltirgus darbinieki, kas nodrošina kontroli teritorijā, gan privātā uzņēmuma vadītāji. 

Pret visām lietā aizturētajām personām esot sākts kriminālprocess. Daļa aizdomās turēto sadarbojas ar izmeklētājiem, daļa ne, piebilda Ķuzis.

Pēc Ķuža teiktā, Centrāltirgus ir izīrējis noteiktu teritorijas daļu privātam uzņēmumam, kas arī "nodarbojās ar šīm lietām", bet no tirgus puses pēc tam notiekot "publisks futbols", proti, tirgus vadība saka, ka par izīrēto teritoriju viņi vairs neatbild.

Valsts policijas šefa ieskatā, šis privātais uzņēmums esot saistīts ar noziedzības pasauli un veicot organizētu darbu akcizēto preču nelikumīgā tirdzniecībā.

"Tas ir mērķis šim uzņēmumam, un būtībā šai teritorijā tas arī noteikts. Es ceru, ka šī mūsu operācija šoreiz tiešām nesīs redzamu ieguldījumu (..)," sacīja Valsts policijas vadītājs.

Viņš mudināja Rīgas domi vērtēt, vai ar konkrēto uzņēmumu saglabāt nomas līgumu. "Ceru, ka Rīgas dome pieņems pareizus lēmumus. Šeit faktiski būtu jāskatās uz cēloņiem un to, vai šāds nomas līgums ir izdevīgs," teica Valsts policijas šefs. Pēc viņa teiktā, ja šāds līgums domes ieskatā ir izdevīgs, tad Centrāltirgum būtu jāatbild par tā teritorijā notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti