Labrīt

Skaitļi un fakti: Banku nedienas 12.Saeimas laikā

Labrīt

Pēdējo četru gadu laikā Latvijai nav sekmējies ar investīcijām

Vēlēšanu studija. Pašvaldību reforma. Studijā Daiga Mieriņa

Carnikavas novada vadītāja: Pašvaldību skaits jāmazina strukturālā reformā

Pašvaldību skaitu Latvijā vajadzētu mazināt, taču to nedrīkstētu darīt mehāniski, bet gan strukturālā reformā, no kā ieguvēji būtu iedzīvotāji. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio "Vēlēšanu studijā" pauda Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība).

Mieriņa atzina, ka neatbalsta pašvaldību skaita mehānisku samazināšanu. Tas, pēc Carnikavas novada domes vadītājas teiktā, būtu jādara strukturālā reformā, iepriekš izvērtējot teritoriālo, funkcionālo un pieejamības aspektu.

Pēc šāda izvērtējuma arī būtu skaidrs piedāvājums, cik daudz pašvaldību Latvijā būtu nepieciešamas.

Viņa lēsa, ka politiskie spēki pirms gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām jautājumam par pašvaldību reformu savās priekšvēlēšanu programmās nopietni nav pievērsušies.

"Tāpēc ka tas ir ļoti nepopulārs jautājums, un politiķi nevēlas runāt par tādām lietām, bet, manuprāt, par to vienalga agri vai vēlu būs jārunā,

jo mēs attīstāmies un mēs nevaram stāvēt uz vietas. Un mēs jau šobrīd redzam, ka ir ļoti daudz kļūdu un nespēju pārvaldīt, nespēju īstenot funkcijas, nespēju izpildīt savas funkcijas kvalitatīvi un labi," atzina Mieriņa.

Viņasprāt, nākamā Saeimas sasaukuma deputātiem noteikti būtu jādomā par jaunu reģionālo reformu Latvijā. "Tiesa, tas, vai viņi to darīs vai nedarīs, būs atkarīgs no pašiem deputātiem."

Pēc Mieriņas teiktā, jauna reģionālā reforma Latvijā ir vajadzīga, jo gan pašvaldību finanšu izlīdzināšana, gan pašreizējā reģionālā politika padara laukus tukšākus un "visa politika vērsta uz to, lai tas tā arī turpinātos".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti