Rīta intervija

Premjers Māris Kučinskis par pašreizējām aktualitātēm politikā

Rīta intervija

Intervija ar Latvijas vēstnieku Francijā Imantu Lieģi

Carnikavas domes priekšēdētāja Daiga Jurēvica par transporta pieejamību reģionos

Carnikavas novada vadītāja: Bez pilsētām novados nevar būt laba sabiedriskā transporta sistēma

Bez pilsētām un to sabiedriskā transporta sistēmas nevar izveidot attīstītu pasažieru pārvadājuma tīklu visā novadā, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” piektdien, 6. aprīlī, sacīja Carnikavas novada domes vadītāja Daiga Jurēvica.

Viņa uzsvēra, ka patlaban Latvijā nav sabiedriskā transporta sistēmas plānojuma visa novada līmenī. Taču Skandināvijas pieredze liecina par pretējo.

Jurēvica skaidroja, ka, piemēram, Pierīgā iedzīvotāju skaits aug un būtu tikai loģiski, ja Rīgas sabiedriskais transports varētu izbraukt ārpus galvaspilsētas. Ar “Rīgas satiksmi” par šo jautājumu ir runāts un “beidzot visi [ieinteresētās puses] ir sēdušies pie galda”, lai pārrunātu šo jautājumu. Viņa arī atgādināja, ka Rīgā nav izdevusies agrāk iecerētā “park&ride” sistēma, kad ārpus Rīgas dzīvojošie galvaspilsētā izmanto sabiedrisko transportu un atstāj auto pilsētas nomalē.

Arī attiecībā uz pārējo Latviju viņa akcentēja, ka iedzīvotāju un līdz ar to pasažieru skaits sarūk. Tādēļ būtu nepieciešams, lai arī tur pilsētu sabiedriskais transports varētu izbraukt ārpus Rīgas.

Kopumā vērtējot situāciju, viņa atzīmēja, ka joprojām nav izveidots neviens valstisks dokuments, kas noteiktu, kā būtu jāplāno sabiedriskā transporta sistēma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti