Būvvalde par eksperta starpziņojumu: Darbus «Stradiņos» vēl nevar atsākt

Rīgas pilsētas būvvalde ir izskatījusi eksperta, uzņēmuma CMB būvinženiera Arta Dzirkaļa rekomendācijas atsākt būvdarbus Stradiņa slimnīcas būvobjekta atsevišķās daļās, tomēr būvvalde atzīst, ka būvdarbus atsākt vēl nevar. 

Vispirms būvniekiem ir jānovērš konstatētie trūkumi. Eksperta starpziņojums gan skar tikai divas topošā korpusa daļas – sesto korpusu un energobloku, kur pēc CMB ieskata – varētu atsākt būvdarbus un steidzamības kārtā novērst atklātos defektus.

Taču lielākās problēmas -  siju un ar betonu piepildīto kolonnu deformācijas un pārseguma plaisas – ir citos jaunbūves blokos.

Būvdarbus Stradiņa slimnīcas teritorijā būvvalde pārtrauca februārī. Gala atzinums ekspertam Dzirkalim jāsniedz līdz aprīlim.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs Latvijas Radio stāstīja, ka jaunā korpusa energobloka pagrabstāvā konstatētas problēmas ar hidroizolāciju, telpā sūcas ūdens, vienu brīdi pat bija pilns pagrabs ar ūdeni, bet tagad gan tas ir atsūknēts, bet sūce nav novērsta.

Neskatoties uz rekomendācijām atsākt būvdarbus, viens no nosacījumiem tam ir risinājumi šīs problēmas novēršanai, bet tādi pagaidām būvvaldē nav saņemti, sacīja Vircavs. 

Tāpat starpziņojumā norādīts uz trūkumiem dokumentācijā, daži dokumenti nav  valsts valodā, un vēl ir jāpārliecinās, ka nepieciešamos dokumentus izdevuši ražotāji, nevis, kā bieži konstatēts, starpnieki, stāstīja Vircavs.  

Jau ziņots, ka   jaunā korpusa būvniecībai Stradiņa slimnīca 2007.gadā saņēma valsts galvotu kredītu 66 miljonu eiro apmērā. Gandrīz septiņi miljoni jau ir atmaksāti, liecina Valsts kases oficiālais pārskats par valsts galvojumiem. Jaunā korpusa būvniecība bija uzticēta pilnsabiedrībai ”SBRE”, kas ir arī Rīgas pils būvdarbu veicējs.  

Rīgas pilsētas būvvalde februārī apturējusi Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības darbus. Slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecības darbi uz laiku bija pārtraukti arī pagājuša gada novembrī, jo objektā nebija nodrošināts atbildīgais būvdarbu vadītājs.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 74,8 miljoni eiro, no kura 24,07 miljoni eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Būvniecībai slimnīca izmanto arī valsts galvoto aizdevumu, un, sākot no 2012.gada, kredīta atmaksai no slimnīcas budžeta tiek izlietoti aptuveni 3,2 miljoni eiro gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti