Kultūras ziņas

Paziņo Lielās Mūzikas balvas nominantus

Kultūras ziņas

Grāmatu ķēde jau šo sestdien!

Vai Gaismas Pils gatava grāmatu ķēdei?

Būvvalde: Ievērojot drošības prasības, «Grāmatu draugu ķēdi» var rīkot

Lai gan Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) šo sestdien, kad cilvēki no rokas rokā pados grāmatas, lai tās nogādātu jaunuzceltajā bibliotēkā, vēl nebūs nodota ekspluatācijā, plānotās „Grāmatu draugu ķēdes” vai „Gaismas ceļa” norises neesot apdraudēta. Lai gan Nacionālā bibliotēka skaitīsies būvlaukums, ja ievēros drošības prasības, akcija var notikt.

Maz ticams, ka līdz sestdienai, kad notiks grāmatu simboliskā pārvietošana uz Gaismas pili, LNB ēka jau būs nodota ekspluatācijai. Tā Latvijas Radio atzina Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Tomēr nav arī aizliegta apmeklētāju uzņemšana, ja vien nodrošina drošības prasības. „Kamēr šis objekts nav nodots ekspluatācijai, tas skaitās kā būvlaukums. Līdz ar to apmeklētāju atrašanās šajā objektā ir iespējama atbilstoši tiem noteikumiem, kas regulē apmeklētāju atrašanos būvlaukumā. Par to atbild atbildīgais būvuzņēmējs, kas nodrošina apmeklētāju instruktāžu - to, lai viņi atrastos telpās, kur var atrasties,” norādīja Vircavs.

Vircavs piebilst, ka būvuzņēmējam arī jāizvērtē, piemēram, vai apmeklētājiem galvā būs jāvelk aizsargķiveres. Tāpat arī jāaprēķina, kāda būs apmeklētāju plūsma, kur tiks novietotas grāmatas.

Sestdien plānotā akcija „Grāmatu draugu ķēde” jeb „Gaismas ceļš” būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem. Tajā no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno celtni Daugavas otrā krastā - Gaismas pili. Lai iesaistītos šajā akcijā, cilvēkiem ir jāreģistrējas. Pasākuma dalībnieki varēs arī apskatīt ēkas foajē. Plānots, ka pasākumā piedalīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, un arī citas augstas valsts amatpersonas.

„Grāmatu draugu ķēdes laikā tiks izmantots tikai viens ieejas līmenis, tiks iezīmēti attiecīgi koridori, kuros cilvēki atradīsies,” saka LNB projektu īstenošanas eksperts Jānis Dripe. Viņš arī noraida medijos izskanējušās bažas, ka vēl neveiktās ēkā ugunsdrošības pārbaudes dēļ būtu apdraudēta simboliskā grāmatu pārvietošana jeb „Grāmatu draugu ķēde”.

„Bet kas ir galvenais, ko es gribu uzsvērt - „Grāmatu draugu ķēde” nav paredzēta kā ekspluatācijā nodotas ēkas pasākums, tas ir vienreizējs ēkas apmeklējums. Tādi ir bijuši vairkākkārt ēkas būvniecības laikā, un tam nav tiešas saistības ar ēkas nodošanu ekspluatācijā. Šādos gadījumos tiek izvērtēti visi riski, tiek veikti attiecīgi drošības pasākumi, un šajā gadījumā, kad ēka ir pabeigta, kad būvdarbi nenotiek, šie riski ir absolūti minimāli,” saka Dripe.

Organizētāju nodibinājums "Rīga 2014" pārstāvis Mārtiņš Drēģeris Latvijas Radio skaidroja, ka saņemts apliecinājums - sestdienas pasākums  notiks atbilstoši drošības prasībām.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Laimonis Drozdovs skaidroja, ka šonedēļ plānota kompleksā ugunsdrošības pārbaude ēkā: „Šonedēļ mums ir izveidota komisija un tad komisijas sastāvā iesim, skatīsimies, veiksim komplekso ugunsdrošības uzraudzības pārbaudi: sākot no evakuācijas ceļu atbilstības un beidzot ar ugunsaizsardzības sistēmu esamību.”

VUGD komplekso pārbaudi ēkā plāno veikt šīs darba nedēļas otrajā pusē, visticamāk, vēlākais piektdien. LNB pārstāvji norāda, ka līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā Gaismas pilī plānoti tikai vienreizēji un atbilstoši drošības prasībām īpaši saskaņoti pasākumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt