Būtiski uzlabojusies «Liepājas autobusu parka» reisu izpilde Ogrē un Aizkrauklē; visticamāk, līgumu nelauzīs

Nedēļas laikā būtiski uzlabojusies situācija ar pasažieru pārvadājumiem Ogrē un Aizkrauklē, kur kopš mēneša sākuma uzņēmums „Liepājas autobusu parks” nespēja nodrošināt dažus simtus reisu. Tāpēc līgumu ar pārvadātāju valsts, visticamāk, nelauzīs.

Būtiski uzlabojusies «Liepājas autobusu parka» reisu izpilde Ogrē un Aizkrauklē; visticamāk, līgumu nelauzīs
00:00 / 04:04
Lejuplādēt

Jau divas nedēļas vairākās teritorijās jeb tā saucamajās lotēs autobusu pakalpojumus nodrošina jauni komersanti. Dažādas organizācijas par konkursu un izvēlētiem pārvadātājiem iepriekš izteicās negatīvi.

Situācija saasinājās šomēnes, kad reģionā „Ogre, Aizkraukle” uzvarējušais „Liepājas autobusu parks”, aizbildinoties ar saslimušiem šoferiem, neveica vairāk nekā 330 reisu. Pagājušajā nedēļā Sabiedriskā transporta padome noteica, ka komersantam grūtības jāatrisina nedēļas laikā jeb līdz 15.jūlijam. Par satiksmes nozari atbildīgais ministrs Tālis Linkaits („Konservatīvie”) priekšvēlēšanu laikā par problēmu runāja izvairīgi, vien norādot, ka kvalitatīvāk varēja noreaģēt ministrijas paspārnē esošā Autotransporta direkcija.

„Liepājas autobusu parka” vietnē informācija liecina, ka situācija ar pārvadājumiem Ogrē un Aizkrauklē ir būtiski uzlabojusies. To apstiprināja arī Autotransporta direkcijā.

„Kopš 12.jūlija, tātad kopš otrdienas, visu reisu izpildes Ogres un Aizkraukles lotēs tiek nodrošināts, un šobrīd mums nav informācijas, ka kāds reiss būtu neizpildīts. Šobrīd mums ir uzdevums līdz 18.jūlijam informēt Sabiedriskā transporta padomi par šo progresu. Tālākais jautājums būs, kā lems Sabiedriskā transporta padome,” pastāstīja Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis.

Lai gan Zaķis norādīja, ka jautājumu par tālāko valsts un uzņēmuma sadarbību padome skatīs jaunnedēļ, pagaidām izskatās, ka līgums paliks spēkā.

Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Aizbildinoties ar aizņemtību, pārvadātājs Latvijas Radio interviju atteica, atsūtot atbildes rakstiski:

„Situācija, kad vienlaicīgi jūnija beigās saslima daudz darbinieku, uzlabojas pakāpeniski. Šobrīd joprojām slimo vairāk nekā 15% no esošajiem autobusu vadītājiem. Trūkums pagaidām vēl ir iemesls atsevišķu reisu atcelšanai uzņēmuma apkalpotajos reisos citos maršrutos. Pēdējās nedēļas laikā pārvadātājs ir noslēdzis sešus jaunus darba līgumus ar kvalificētiem autobusu vadītājiem un arī šobrīd turpina piesaistīt papildspēkus.”

Pēc apkopotās informācijas no datu bāzes „Lurfosft” un kompānijas mājaslapas, var secināt, ka pērn „Liepājas autobusu parka” peļņa pieaugusi septiņas reizes, kopumā veidojot 3,6 miljonus eiro.  Uzņēmumā to skaidroja ar pārdomātu un ekonomiski efektīvu saimnieciskas darbības organizāciju, atstājot peļņu uzņēmuma attīstībai un darbības paplašināšanas plānu realizācijai. Gatavojoties pasažieru reģionālo pārvadājumu pakalpojumu pārņemšanai Ogres un Aizkraukles lotē, ieguldīti 6,2 miljoni eiro. Tāpat peļņas palielinājumu uzņēmums skaidroja ar to, ka, beidzoties iepriekšējam līgumam, vecie autobusi tika pārdoti vai arī amortizēti, kas samazināja izmaksas.

Grūtības nodrošināt visus reisus uzņēmumam ir arī Liepājā un Ķekavā. Taču Autotransporta direkcijā problēmu nesaskata. „Cilvēciskais faktors, slimības, avārija, dažādi citi negadījumi, arī autobusu lūzumi. Neviens no tā nav 100% pasargāts un garantēts,” sacīja Zaķis.

„Ja Autotransporta direkcija cenšas šādi aizstāvēt ar to, ka visiem gadās un tas nekas nav, es to saredzu, kā šī uzņēmuma lobēšanu,” sacīja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks. Viņš pauda, ka problēmas ar „Liepājas autobusu parku” pastāvot jau ilgstoši, piemēram, spēkratu vadītāji pasažieriem regulāri neizsniedzot biļetes. Tāpēc valstij ar šo kompāniju līgums būtu jālauž, uzskata Ošenieks.

Savukārt pasažieri, kuri nopirka biļetes uz reisiem, kas netika izpildīti, naudu var atgūt, vēršoties uzņēmumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt