Rīta Panorāma

Koncerts «Aktierim Edgaram Liepiņam 90»

Rīta Panorāma

Sazvērestību un melu spēles izrādē «Lauva ziemā»

Intervija ar Jāni Bordānu par valdības veidošanas procesu

Bordāns: «KPV LV» sarunās par valdību izvēlējusies iesildīšanās tempu

Partija "KPV LV" valdības veidošanas sarunās patlaban izvēlējusies "lēnāku iesildīšanās tempu", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

""KPV LV" iesākums ir varbūt nedaudz apvērsts mūsu pieejai. Zinot, ka mēs jau mēnesi esam runājuši [pēc Saeimas vēlēšanām], JKP piedāvāja sarunas ar konkrētiem koalīcijas partneriem par paveicamo. "KPV LV" šobrīd ir izvēlējusies vest lēnāku iesildīšanās tempu. Nevaru ne kritizēt, ne nekritizēt, jo katrs izvēlas savu taktiku," teica Bordāns.

Valdības veidošanas sarunās asi jautājumi pagaidām nav tikuši izvirzīti, atzina Bordāns. "Domāju, ka jautājumam par pielaidēm nevajadzēja būt valdības sarunās. Atļaušos pakritizēt prezidenta padomnieku, kas viņam sniedz ieteikumus šādai premjera izvirzīšanas taktikai. Jautājumu par pielaidi varēja risināt trijās dienās," teica Bordāns.

Politiķis arī norādīja, ka valdības veidošanas sarunās ir arī neredzamās daļas. "Ir iesaistītas partijas, biznesi, šobrīd strādājošā tehniskā valdība, kurai ir savas intereses. Ja šāds process turpināsies, tad pie valdības varēsim tikt, labi ja janvāra beigās," pauda Bordāns.

JKP līderis intervijā arī norādīja - JKP joprojām uzskata, ka valdību jāveido piecām vai četrām partijām.

KONTEKSTS:

Pēc 13. Saeimas vēlēšanām uz premjera amatu nopietni pretendēja trīs politisko spēku pārstāvji –  Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns, “KPV LV” pārstāvis Aldis Gobzems un “Attīstībai/Par!” pārstāvis Artis Pabriks. Mēnesi partijas nespēja vienoties par koalīcijas aprisēm, un Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja Bordānu veidot valdību, taču viņam tas neizdevās.

Tad Vējonis aicināja partijas aktīvāk strādāt, lai izveidotu valdību, dodot tām nedēļu laika līdz 26. novembrim. Trīs dienu laikā neviena oficiāla tikšanās netika aizvadīta, kas izraisīja prezidenta neapmierinātību. 26. novembrī Vējonis deva Gobzemam divas nedēļas valdības izveidei.

Prezidenta nominētais premjera amata kandidāts no “KPV LV” Aldis Gobzems piedāvā potenciālajiem koalīcijas partneriem valdības tapšanas sarunu grafiku, paredzot 10 sanāksmēs vienoties par darāmajiem darbiem, izvērtēt reformu plānu un to fiskālo ietekmi un sadalīt atbildības jomas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti